21. 4. 2019,
6.55

4 leta, 12 mesecev

Thermometer Blue 0,17

Dallas Stars Nashville Predators Carolina Hurricanes Washington Capitals Winnipeg Jets St. Louis Blues končnica Stanleyjev pokal liga NHL

Nedelja, 21. 4. 2019, 6.55

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 20. april

St. Louis Blues izkoristili zaključni plošček

St. Louis Blues | Veselje hokejistov St. Louisa ob uvrstitvi v konferenčni polfinale. | Foto Reuters

Veselje hokejistov St. Louisa ob uvrstitvi v konferenčni polfinale.

V hokejski ligi NHL so St. Louis Blues v četrtfinalu zahodne konference nad Winnipeg Jets dosegli še četrto zmago in se tako uvrstili v naslednji krog končnice. Hokejisti Blues so slavili s 3:2, četrtfinalno serijo pa so dobili s 4:2 v zmagah. Washington Capitals so proti Carolini povedli s 3:2 v zmagah, enak dosežek je uspel Dallasu proti Nashville Predators.

Hokejisti St. Louisa so se pred domačimi navijači uvrstili v konferenčni polfinale. V dresu domačih je blestel Jaden Schwartz, ki je dosegel hat-trick in je tako poskrbel za vodstvo St. Louisa s 3:0. Prvi gol je dosegel že po 23 sekundah tekme. Slabih osem minut pred koncem tekme je na 1:3 znižal Dustin Byfuglien, 38 sekund pred koncem pa je končni izid 3:2 postavil Bryan Little.

"Ko plošček ne gre v mrežo, se gol zdi manjši. Ko to premagaš, je lažje. Vsak športnik vam lahko pove, da je najpomembnejša samozavest," je strelski učinek razložil Schwartz. Connor Hellebuyck je za Jets zbral kar 33 obramb, a to ni bilo dovolj za uspeh. Gostje so v drugi tretjini le enkrat sprožili na gol nasprotnika, s čimer so podrli neslavni rekord končnice v ligi NHL.

Jaden Schwartz je razveselil domače navijače. | Foto: Reuters Jaden Schwartz je razveselil domače navijače. Foto: Reuters

Dallas in Washington do tretjega uspeha

V naslednjem krogu bo St. Louis igral z boljšim iz dvoboja med Nashvillom in Dallasom. Današnji obračun v mestu countryja je dobil Dallas s 5:3 in povedel s 3:2 v zmagah. Prednost bodo Teksašani zdaj skušali izkoristiti na naslednji tekmi pred domačim občinstvom in napredovati med četverico najboljših v konferenci.

Na vzhodu je Washington s 6:0 ponižal Carolino in v zmagah povedel s 3:2. Odločitev je padla v drugi polovici. Najprej je Nicklas Backstrom v 35. minuti z drugim golom na tekmi poskrbel za 2:0, le dve minuti kasneje pa je na 3:0 povišal Brett Conolly. Rom Wilson, Nic Dowd in Aleksej Ovečkin so nato v zadnjem delu poskrbeli za še tri gole v mreži Caroline.