Torek, 20. 2. 2018, 6.45

Liga NHL, 19. februar

Kopitar osvojil Chicago, zdaj drži pesti za Slovenijo

Anže Kopitar LA Kings | Foto Reuters

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v gosteh premagali Chicago s 3:1 in zabeležili pomembno zmago v boju za končnico. Vsaj začasno so se po drugi zaporedni zmagi na odločilnem osmem mestu zahoda poravnali z Anaheimom in Calgaryjem. Anže Kopitar, ki bo danes stiskal pesti za rojake na olimpijskem turnirju v Južni Koreji, je na vrata Chicaga sprožil kar pet strelov.

Tekma je bila praktično odločena po dveh tretjinah, ko so za vodstvo s 3:0 zadeli Torrey Mitchel (9.), Andy Andreoff (17.) in Dion Phaneuf (25.), ki se je tako po selitvi iz Ottawe v Los Angeles med strelce vpisal že drugič na treh tekmah. Častni gol za gostitelje, ki so v zadnjih desetih srečanjih v ligi NHL doživeli kar devet porazov, je dosegel Patrick Sharp (42.) in vsaj za nekaj časa vrnil upanje na morebiten preobrat.

Izjemen zadetek Diona Phaneufa za 3:0 v Chicagu:

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je tokrat v dresu kraljev v dvorani United Center igral slabih 24 minut, na gol Chicaga pa sprožil pet strelov. Na gostovanju v Chicagu je vratarju Jonathanu Quicku za dobro predstavo (ubranil je 27 strelov) čestital z znamenitim klubskim pozdravom s čelado.

"Prva tretjina je bila ena najboljših, kar smo jih odigrali v tej sezoni," je dejal Hrušičan po pomembni zmagi v vetrovnem mestu. Kralji so po uvodni tretjini vodili z 2:0.

Kralji imajo do nove tekme manj kot 24 ur, serijo gostovanj pa bodo nadaljevali v Kanadi pri Winnipegu, tretjeuvrščeni ekipi zahodne konference.

Liga NHL, 19. februar:

Chicago Blackhawks : Los Angeles Kings 1:3
Sharp 42.; Mitchell 9., Andreoff 17., Phaneuf 25.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 23 minut in 39 sekund. Na vrata je sprožil pet strelov.

Nashville Predators : Ottawa Senators 5:2