Thermometer Blue 0,68

Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Petek, 17. 11. 2017, 7.35

Liga NHL, 16. november

Črn niz Kraljev se nadaljuje: Če želiš zmagovati, mora vsa ekipa dobro delovati #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V noči na petek so v ligi NHL igrali dvanajst tekem. Na delu je bil tudi Anže Kopitar, ki pa je ledeno ploskev zapustil s sklonjeno glavo. Kralji so doma izgubili proti Boston Bruins z izidom 1:2.

Kralji so tako doživeli še četrti zaporedni poraz. Za goste sta v polno zadela Charlie McAvoy, ki je bil uspešen v prvi tretjini. Odločilni zadetek za Boston pa je dal Zdeno Chara, ki je zadel v polno v štirinajsti minuti druge tretjine.

Edini zadetek pri Kraljih je v drugi tretjini dosegel Drew Doughty. Anže Kopitar, ki je igral dobrih 22 minut, je bil pri edinem zadetku podajalec. Kralji so z 11 zmagami in šestimi porazi na lestvici zahodne konference na tretjem mestu.Po prostem dnevu bodo Kralji v domači dvorani v noči na nedeljo gostili Florido, ki se je danes na kalifornijski turneji veselila zmage z 2:0 na gostovanju v San Joseju.

"Začetek tekme mi ni bil všeč. Nismo dobili dovolj dvobojev v nobeni tretjini. Ko so prišli v našo tretjino, so bili nevarni, ko smo mi prišli v njihovo, ne toliko. Težko je zmagovati v tej ligi, morali se bomo zamisliti. Ni dovolj, da dobro deluje le polovica peterke. Da bi zmagoval, potrebuješ dobre predstave celotne peterke, celotne ekipe, ne glede na to proti komu igraš," je bil nezadovoljen trener John Stevens.

Po prostem dnevu bodo Kralji v domači dvorani v noči na nedeljo gostili Florido, ki se je danes na kalifornijski turneji veselila zmage z 2:0 na gostovanju v San Joseju.

Tampa nadaljuje zmagovit pohod

V vzhodni konferenci je na vrhu Tampa, ki je s 6:1 odpravila Dallas in ima s 15 zmagami dve več od Toronta, ki je z 1:0 ugnal tretjeuvrščeni New Jersey. Na zahodu vodi St. Louis, ki je s 4:1 ugnal Edmonton, pred Winnipegom, ki se je po uspehu nad Philadelphio s 3:2 po številu zmag izenačil z Los Angelesom. Pri St. Louisu je z dvema goloma in podajo izstopal Brayden Schenn.

Hokejistom Tampa Bay Lightning gre odlično. | Foto: Reuters Hokejistom Tampa Bay Lightning gre odlično. Foto: Reuters

Velja omeniti tudi tekmo med Minnesoto in Nashvillom, kjer so igralci iz Tennesseeja še sedem minut pred koncem vodili s 4:2, Minnesota pa je v zadnjih minutah zadela kar štirikrat. Najbolj razpoložen strelec večera pa je bil Šved Gabriel Ladeskog, ki je k zmagi Colorada nad Washingtonom prispeval kar tri gole

Ostali izidi: Vancouver Canucks - Las Vegas Golden Knights 2:5, Ottawa Senarors - Pittsburgh Penguins 1:3, Montreal Canadiens - Arizona Coyotes 4:5 in New York Islanders - Carolina Hurricanes 6:4.

Liga NHL, 16. november:

Los Angeles Kings : Boston Bruins 1:2
Doughty (Kopitar prispeval podajo, igral je 22 minut in osem sekund); Chara, McAvoy

New York Islanders - Carolina Hurricanes 6:4
Bailey, Barzal, Boychuk, Clutterbuck, Eberle, Leddy; Aho, Hanifin, Lindholm, Ryan

Montreal CanadiensArizona Coyotes 4:5