Torek, 13. 4. 2021, 7.10

3 leta

Liga NHL, 12. april

Po Kopitarjevem zadetku se je začel preobrat Vegasa

Los Angeles Kings Vegas Golden Knights | Anže Kopitar je sredi srečanja zadel za vodstvo Kraljev z 2:0, a po koncu 60 minut igre so z 2:4 slavili člani Vegasa. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je sredi srečanja zadel za vodstvo Kraljev z 2:0, a po koncu 60 minut igre so z 2:4 slavili člani Vegasa.

Hokejisti Los Angeles Kings so še sedmič v sezoni prekrižali palice z Vegas Golden Knights in še petič izgubili. Moštvo iz prestolnice igralništva je po zaostanku z 0:2 v Staples Centru slavilo s 4:2. Anže Kopitar je prispeval zadetek za 2:0. Kralji so sedmi, za četrtim mestom, ki vodi v končnico, zaostajajo šest točk.

Obračun v Staples Centru se je začel s hitro dvominutno kaznijo Anžeta Kopitarja, ki se je na kazenski klopi znašel že po 25 sekundah, a se je Kraljem uspelo ubraniti. V 10. minuti je sledilo veselje domačih, Augustin Wagner je ugnal Robina Lehnerja in gostitelje na prvi odmor popeljal z minimalnim vodstvom. Tega je v 29. minuti okrepil slovenski hokejski as, med podajalce sta se vpisala Dustin Brown in Alex Iafallo, ki je v ponedeljek s Kralji pogodbo podaljšal za štiri sezone.

Alex Tuch je prispeval zmagoviti zadetek. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Alex Tuch je prispeval zmagoviti zadetek. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko A po vodstvu 2:0 je šlo navzdol. Nicolas Roy je v 35. minut priskrbel znižanje, tik pred koncem druge tretjine pa je kljub številčni premoči LA Kings Mark Stone izenačil in poskrbel za napeto nadaljevanje. To je pripadlo gostom.

Alex Tuch je v začetku zadnjega dela zadel za vodstvo Vegasa, Max Pacioretty pa je s 300. kariernim zadetkom postavil piko na i popolnemu preobratu trenutno drugega moštva zahodne divizije. Lehner je zbral 26 obramb, domači Cal Peterson pa je imel precej več dela. Gostje so proti njemu sprožili 41 strelov, kar 21 v drugi tretjini, zaustavil jih je 37. Ekipi se bosta znova srečali v noči na četrtek.
Anže Kopitar Jeff Carter Los Angeles Kings
Sportal S Kopitarjem pisal zgodovino, zdaj zapušča Los Angeles

Kralji, v nedeljo so dolgoletnega člana Jeffa Carterja prepustili Pittsburghu, še naprej zasedajo sedmo mesto zahodne skupine, za četrtim St. Louisom, ki drži zadnjo vstopnico za končnico, zaostajajo šest točk.

Nor večer Stolarza, Montreal končal zmagoviti niz Toronta

Na vrhu skupine je Colorado, ki je s 4:2 ugnal Kojote iz Arizone. V zahodni diviziji sta bila na delu še zadnji Anaheim in šesti San Jose, kljub izraziti strelski prevladi Morskih psov (45:19) so s 4:0 slavili hokejisti Anaheima, pri katerih je s "shutoutom" blestel Anthony Stolarz.

V centralni diviziji je zadnji Detroit presenetil drugo Carolino (3:1), peti Chicago pa je po podaljšku strl Columbus. V severni skupini je Montreal končal zmagoviti niz vodilnega Toronta, zadnja Ottawa pa je negativni niz končala z zmago nad drugim Winnipegom.

Los Angeles Kings : Vegas Golden Knights 2:4
(Anže Kopitar je zadel za vodstvo 2:0, šestkrat streljal na gol, blokiral tri strele, dobil 61 % sodniških metov, prejel malo kazen v slabih 22 minutah igre.)

San Jose Sharks : Anaheim Ducks 0:4

prestavljeno: Minnesota Wild - St. Louis Blues

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Colorado      29   9    4  150:98    62
2. Vegas         28  11    2  132:94    58
3. Minnesota     24  13    3  119:109   51
4. St Louis      19  16    6  119:128   44
5. Arizona       19  19    5  116:134   43
6. San Jose      18  19    4  113:137   40
7. Los Angeles   16  19    6  112:121   38
8. Anaheim       13  23    7   97:137   33