26. 11. 2017,
11.15

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,23

liga IHL državno prvenstvo HKMK Bled HDK Maribor HK Triglav Kranj HK ECE Celje HK Playboy Slavija HK Olimpija HDD Jesenice

Nedelja, 26. 11. 2017, 11.15

Liga IHL in DP, med 20. in 25. novembrom

Medveščak v izdihljajih tekme končal zmagoviti niz Triglava

HK Triglav Kranj | Foto Hokejska zveza Slovenije

Hokejisti Triglava so v soboto po dolgem času izgubili. Za kranjske orle, ki so v ponedeljek kot prvi v DP premagali Jesenice, so bili usodni oklepniki druge ekipe Medveščaka (4:3). Zagrebčani so zmagoviti zadetek dosegli 20 sekund pred koncem tekme in Kranjčanom preprečili osmo zaporedno zmago.

V boju za dvojne točke so Založani v soboto v Mariboru slavili s 3:0. Mladost je visoko premagala vojvodino.

V nedeljo je Bled z 11:0 premagal Maribor.

Triglav kot prvi premagal Jesenice

Kar v tej sezoni ni uspelo še nobenemu slovenskemu moštvu, je v ponedeljek v Podmežakli hokejistom Triglava.

Železarjev do ponedeljkovega obračuna v tej sezoni ni premagalo še nobeno slovensko moštvo. Jeseničani so povedli v 13. minuti, ko je Žana Usa, ki zapušča Kranj, ugnal David Planko, kranjski orli so izenačili v 28. minuti, ko je bil natančen Žan Zupan.

Odločilni zadetek za zmago Kranja na Jesenicah, za katere je branil Mark Vlahovič, je v 55. minuti dosegel branilec Luka Logar, starejši brat jeseniškega branilca Mihe Logarja. Kranjski orli so z zmago nadaljevali odlično rezultatsko serijo - vknjižili so sedmo zaporedno zmago.

Us bo zamenjal poškodovanega Hočevarja

Lani je branil še za Jesenice, v ponedeljek je Kranju pomagal do zmage nad železarji, zdaj pa odhaja v Francijo. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Lani je branil še za Jesenice, v ponedeljek je Kranju pomagal do zmage nad železarji, zdaj pa odhaja v Francijo. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Iz Francije prihaja neprijetna novica, in sicer se je na nedeljski tekmi tamkajšnje prve lige poškodoval izkušeni slovenski čuvaj mreže Andrej Hočevar, ki ga je slovenski selektor Kari Savolainen opazoval kot morebitnega kandidata za februarske olimpijske igre.

Vratar Epinala ima poškodovano koleno (kolenske vezi) in ga čaka rehabilitacija. Štiriintridesetletnega Hočevarja, z 91,9 odstotka ubranjenih strelov drugega najbolj zanesljivega čuvaja mreže Saxoprint Ligue Magnus, bo po pisanju buli.si zamenjal rojak Žan Us. Enaindvajsetletnik bo četrti slovenski vratar v tej ligi – ob poškodovanem Hočevarju si v njej kruh služita še Matija Pintarič (Rouen) in Rok Stojanovič, ki je se izkazal na zadnjih dveh tekmah Lyona.