12. 10. 2019,
19.19

4 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,16

HDD Jesenice HK Olimpija HDK Maribor HK Triglav Kranj HK Celje HK Slavia Junior HKMK Bled državno prvenstvo

Sobota, 12. 10. 2019, 19.19

državno prvenstvo, med 7. in 9. oktobrom

Založani do zmage po kazenskih strelih

HK ECE Celje | Foto Hokejska zveza Slovenije

Na sobotni tekmi državnega prvenstva so hokejisti HK Slavija Junior po kazenskih strelih s 3:2 strli HK Triglav Kranj. V sredo so člani HK True Celje s 5:3 zmagali pri HKMK Bled. Odločilna je bila druga tretjina, v kateri so štirikrat zatresli mrežo nasprotnika.

HK SŽ Olimpija - KAC II Alpska liga, 1. krog
Sportal Blejci premagali Mariborčane, Olimpija uspešna tudi v Kranju

Hokejisti HK SŽ Olimpija so si v torek priigrali že osmo zmago v državnem prvenstvu, v katerem še niso oddali točke. Na gostovanju pri HK Slavija Junior, kjer kot posojeni igralec Olimpije igra Uroš Batič, so se po dobrih treh minutah, ko je Tilna Spreitzerja premagal Luka Pretnar, znašli v zaostanku, na koncu pa (štirikrat so zadeli v zadnji tretjini) zmagali s 6:1. Dvakrat je zadel Nik Simšič, po enkrat pa Enes Gorše, Žan Jezovšek, Sašo Rajsar in Anej Kujavec.

Podprvaki z Jesenic so v Celju zmagali s 14:3. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Podprvaki z Jesenic so v Celju zmagali s 14:3. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Slovenski državni podprvaki, hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, so v gosteh visoko, s 14:3, odpravili HK True Celje. Zmagali so tudi mladi železarji HD Hidria Jesenice, ki so bili s 5:1 boljši od zadnjega HDK Maribor. Hokejisti HK Triglav Kranj so do zmage na Bledu (4:3) prišli sekundo pred iztekom rednega dela, ko je zadel Žan Zupan.