Bine Mašič državno prvenstvo HDD Jesenice HK Olimpija

Ponedeljek, 10. 5. 2021, 22.44

Državno prvenstvo, finale, peta tekma

Izjemen preobrat Jeseničanov, mož odločitve 18-letnik

5

Hokejisti Jesenic so v odločilni finalni tekmi državnega prvenstva v podaljšku po golu vsega 18 letnega Bineta Mašiča z zmago s 3:2 prišli do naslova državnih prvakov. Po prvi tretjini so imeli hokejisti Olimpije prednost dveh golov in odprto pot do velike krone, a so Gorenjci zrežirali preobrat in se veselili uspeha. To je 36. naslov državnih prvakov za Jesenic, 13. v samostojni Sloveniji.

Poročilo s tekme:

Jesenice prvaki - Olimpija finale
Sportal Jeseničani od zaostanka do naslova državnega prvaka

Dolga in zahtevna klubska sezona večnih slovenskih tekmecev se je končala v Tivoliju z odločilno peto finalno tekmo domačega prvenstva. V seriji na tri zmage so prvi povedli Jeseničani (5:2), nato je Olimpija izenačila (2:1), sledilo je novo vodstvo železarjev (4:0), v petek, ko je bilo pestro tako na ledu kot v pisarnah, pa novo izenačenje zeleno-belega tabora (2:0).  Napeto je bilo tudi v odločilni tekmi.

Jeseničani so prišli do velikega naslova prvakov. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jeseničani so prišli do velikega naslova prvakov. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Ljubljančani so v prvi tretjini povedli z 2:0, ko sta bila natančna Aleš Mušič in po izjemnem zadetku Nik Simšič. Jeseničani so se prebudili v drugem delu druge tretjine, Žan Jezovšek je v 35. minuti znižal na 2:1 in napovedal pestro nadaljevanje. V 53. minuti je udaril še Blaž Tomaževič in izsilil podaljšek. V tem se je igralo do zlatega gola, ki ga je ob izteku 10. minute dosegel vsega 18-letni Bine Mašič ter tako odločil zmagovalca.

Fotogalerija odločilne tekme (foto: Matic Klanšek Velej/Sportida)

1 / 36

"Dobili zvezdico, ki smo jo hoteli"

Žan Us je v končani sezoni znova igral pomembno vlogo med vratnicama Jesenic. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Žan Us je v končani sezoni znova igral pomembno vlogo med vratnicama Jesenic. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

"Danes smo slabše začeli in bili v zaostanku. Smo pa vsi skupaj verjeli, do konca, to se nam je obrestovalo. Zelo ponosen sem na svojo ekipo, pokazala je srce in značaj. Prisotna sta utrujenost in poškodbe, a tako je na obeh straneh. Je pa to finale, gre za zvezdico in stisneš še tisti dodaten atom. Sezono bi označil za vrhunsko, čisto malo je zmanjkalo za finale alpske lige, a glede na današnji razplet nič za to. Dobili smo zvezdico, ki smo jo hoteli," je po naslovu prvaka dejal vratar Žan Us.

"Imeli smo vse, kar smo si želeli. Narekovali smo ritem, imeli vodstvo z 2:0 in 2:1 pred zadnjo tretjino. Do takrat jim nismo dali ničesar, potem pa nismo zadeli. Imeli smo priložnosti, zadeli vratnice, prečke. Potrebovali bi zadetek, da bi se oddaljili. A smo ga dobili mi, potem pa se je na žalost v podaljšku poznala ena napaka. Nimamo dolge klopi, pa še tisti, ki smo tu, smo igrali poškodovani. A to ni izgovor. Danes smo bili prekratki ali pa premalo srečni," pa je po porazu, ki jim je odnesel želen naslov, razmišljal napadalec Olimpije Tadej Čimžar.

Jeseničani do 36. zvezdice

Naslov prvaka iz leta 2019, saj lani prvaka zaradi epidemije covid-19 in predčasnega konca sezone ni bilo, je branila Olimpija. Ta je v samostojni Sloveniji slavila 16. naslovov, pred tem pa osem. Na drugi strani so se Jeseničani zdaj po osamosvojitvi veselili 13-krat, skupno pa 36-krat.

Za nekatere po zadnji tekmi še ne bo konec sezone, saj se bodo priključili reprezentanci, ki bo med 15. in 21. aprilom v Tivoliju gostila turnir. Na tem bodo sodelovali Avstrijci, Francozi, Poljaki, Romuni in Ukrajinci. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Za nekatere po zadnji tekmi še ne bo konec sezone, saj se bodo priključili reprezentanci, ki bo med 15. in 21. aprilom v Tivoliju gostila turnir. Na tem bodo sodelovali Avstrijci, Francozi, Poljaki, Romuni in Ukrajinci. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Za nekatere še ni bo konec

Po koncu finala pa za nekatere še ne bo povsem konec sezone. Nekaj članov obeh klubov se bo pridružilo reprezentanci, ki se pripravlja na domač turnir. To bo edina reprezentančna akcija Slovencev pred avgustovskimi olimpijskimi kvalifikacijami, na njej pa risi ne bodo nastopili v popolni postavi (med drugimi bodo manjkali Jan Urbas, Miha Verlič, Žiga Jeglič, Rok Tičar, Robert Sabolič, Blaž Gregorc).

Turnir bo med 15. in 21. majem potekal v Tivoliju, varovanci Matjaža Kopitarja pa se bodo pomerili s Francozi, Avstrijci, Romuni, Poljaki in Ukrajinci.