Corona Brasov Asiago Amiens celinski pokal Nik Zupančič HDD Jesenice

Petek, 22. 10. 2021, 20.35

Celinski pokal, 2. krog, skupina D (Amiens)

Jeseničani za začetek v Amiensu izgubili z Asiagom

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani so izgubili proti alpskim tekmecem. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so izgubili proti alpskim tekmecem.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v francoskem Amiensu izgubili uvodno tekmo na turnirju 2. kroga celinskega pokala z italijanskim Asiagom s 3:4 (0:0, 2:3, 1:1).

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Jeseničani v Franciji: Ne gremo samo malo drsat

Francoski Amiens in madžarska Budimpešta konec tedna gostita drugi krog celinskega pokala. V Franciji se za napredovanje v tretji, novembrski krog poteguje tudi slovenski državni prvak HDD Sij Acroni Jesenice.

Na uvodni tekmi sta se v Ameinsu pomerila stara znanca iz alpske lige, Sij Acroni Jesenice in Asiago. Prvi letošnji medsebojni obračun v regionalnem tekmovanju so nedavno s 5:3 dobili Jeseničani, danes pa so zmagali Italijani.

Uvodna tretjina se je končala brez zadetkov, čeprav sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, predvsem železarji pa tudi več "power playev", a so vse prednosti igralca več ostale neizkoriščene.

Svojo so nato na začetku druge tretjine izkoristili Italijani, uspešen je bil Anthony Salinitri. A je bil jeseniški odgovor hiter, le dve minuti pozneje je izenačil Patrik Rajsar. A to je bil šele začetek niza zadetkov v tej tretjini. Ko so imeli na polovici tekme Jeseničani spet igralca več, je igro 5-4 le izkoristil Nejc Brus. Vendar se je do konca tretjine izid spet povsem spremenil, saj je Asiago v 33. minuti najprej izenačil, nato pa je v 37. Daniel Mantenuto poskrbel za 3:2.

Železarji so v 49. minuti spet prišli do izenačenja, ko je novo kazen na italijanski strni izkoristil Erik Svetina. V 53. minuti je kazalo na nov preobrat, a so sodniki gol Brusa, ki bi pomenil vodstvo, razveljavili. Nato pa so po kazni na jeseniški strani do četrtega zadetka prišli tekmeci, v 56. minuti je vratarja Oscarja Fröberga premagal Michelle Marchetti. To pa je bil tudi končni izid, saj slovenskim prvakom ni uspelo priti še do enega izenačenja.

Na večerni tekmi so domačini s 6:0 ugnali Corono Brasov.

Napredoval bo zmagovalec

Zmagovalec turnirjev v Amiensu in Budimpešti bo napredoval v tretji, novembrski del tekmovanja. Gostitelja tega bosta med 19. in 21. novembrom Krakov in Aalborg.

Najboljši moštvi vsake skupine bosta napredovali na zaključni turnir. Ta bo med 7. in 9. januarjem. Gostil ga bo eden od štirih predstavnikov zadnje četverice.