Fassa HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 8. 12. 2022, 23.19

Alpska liga, 8. december

Jeseničani v zadnji tretjini strli odpor Fasse

HDD Jesenice | Jeseničani so pri Fassi zmagali s 3:1. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so pri Fassi zmagali s 3:1.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so se po torkovem porazu pri drugi ekipi Celovca, s katerim se je končal njihov 16 tekem dolg zmagoviti alpski niz, vrnili v zmagoviti ritem. Odpor moštva z dna lestvice Fasse so strli v zadnjem delu, ko so prevladovali, in na koncu zmagali s 3:1.

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije
Sportal Na Koroškem konec zmagovitega niza Jesenic

Jeseničane je v 7. minuti v vodstvo popeljal Rudolfs Polcs, domači so kljub igralcu manj uspeli izenačiti v 34. minuti, tako da sta šli ekipi na zadnji odmor izenačeni.

Nadaljevanje se je odvijalo po notah in željah vodilnega moštva tekmovanja, ki je v zadnji tretjini povsem prevladovalo (razmerje v atrelih 13:1).

Eno od prednosti z igralcem več je z zadetkom za novo vodstvo v 44. minuti izkoristil Luka Ulamec. Gostitelji so ob koncu poskušali brez razpoloženega vratarja Adama Vaya (30 obramb) in s šestimi igralci v polju, a se jim načrt ni izšel. Žiga Urukalo je z zadetkom v prazen gol postavil končnih 3:1.

Železarji imajo na vrhu šest točk več od drugega Red Bull Juniors, a tudi kar sedem odigranih tekem manj.