HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 6. 10. 2022, 21.39

Alpska liga, 6. oktober

Zaradi kazni "okrnjeni" Jeseničani do prigarane zmage

HDD Jesenice, Žan Jezovšek | Žan Jezovšek je k prigarani zmagi Jeseni prispeval dva zadetka in asistenco. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Žan Jezovšek je k prigarani zmagi Jeseni prispeval dva zadetka in asistenco.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so za peto zaporedno zmago Alpske lige, ob kateri so pogrešali kaznovanega kapetana Gašperja Glaviča in Jašo Jenka, s 3:1 premagali drugo ekipo Celovca, v postavi katere so bili štirje Slovenci (Andrej Tavželj, Luka Gomboc, Luc Slivnik, Anže Šiftar). Slivnik je goste popeljal v vodstvo, nato so železarji, ki so se morali za nove tri točke pošteno potruditi, priredili preobrat. Ob vseh treh zadetkih domačih je sodeloval Žan Jezovšek.

HDD Jesenice
Sportal Nova mlada moč v napadu železarjev
Rok Tičar
Sportal Rok Tičar: Slovenski fantje zasluženo dobivajo priložnost

Železarji so se Korošcem zoperstavili brez kaznovanega kapetana Gašperja Glaviča (dve tekmi prepovedi) in Jaše Jenka (ena tekma prepovedi). Napadalca sta si kazen prislužila zaradi vložka ob koncu tekme pri Zell am See, kjer so Jeseničani zmagali s 4:2. Komisija je po ogledu videoposnetka pobudniku Glaviču izrekla dve tekmi prepovedi, Jenku in igralcu domačih Laurinu Müllerju pa eno. Trener Gorenjcev Gaber Glavič je prejel opozorilo.

Srečanje se za Jeseničane ni začelo po željah. Gostje so prek enega od štirih Slovencev, Luca Slivnika, povedli, dobili prvo tretjino, toda v nadaljevanju so zadeve prišle na svoje mesto. Jeseničani so premoč v drugi tretjini vendarle kronali z zadetkom, izenačil je Gašper Seršen, Žan Jezovšek, podajalec pri prvem golu, je svojo ekipo povedel v vodstvo. Po dveh tretjinah je bilo razmerje v strelih v okvir vrat 24:11 v korist gostiteljev. V zadnji tretjini pa so pritisnili gostje, a jim Anttija Karjalainena (zaustavil je 22 od 23 strelov, Jeseničani so jih sprožili 30) ni uspelo več premagati. Jezovšek je s svojim drugim golom na tekmi potrdil zmago jeseniškega moštva.

Naslednja tekma Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri moštvu z dna lestvice Steel Wings Linzu.

HDD SIJ Acroni Jesenice  : EC-KAC Future Team  3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
0:1 Slivnik (M. Witting, Theirich, 13.), 1:1 Seršen (Jezovšek, Blomberg 24.), 2:1 Jezovšek (Ulamec, Rajsar, 33.), 3:1 Jezovšek (Svetina, Planko, 58.)

Steinbach Steel Wings Linz : Cortina Hafro    0:1
EHC Lustenau : Kitzbühel     4:5* - po kazenskih strelih
Unterland Cavaliers : Red Bull Hockey Juniors    3:2
HC Meran/o : HC Gherdeina 1:3
SHC Fassa Falcons : Wipptal Broncos 2:5

LESTVICA

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije Antti KARJALAINEN, Rudolfs Polcs (20)