HDD Jesenice HK Olimpija Alpska liga

Četrtek, 21. 11. 2019, 22.00

alpska liga, 21. november

V Podmežakli 13 golov in zmaga železarjev, Olimpija uspešna pri sosedih

Hdd Sij Acroni Jesenice | Jeseničani so z 8:5 premagali Vipiteno. | Foto Domen Jančič

Jeseničani so z 8:5 premagali Vipiteno.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so danes na tekmi, na kateri je padlo kar 13 golov, premagali italijanski Vipiteno. Bilo je 8:5 za železarje. Člani HK SŽ Olimpija so tokrat gostovali pri Kitzbühlu. V Avstriji jim ni smel pomagati napadalec Mark Sever, ki si je zaradi nepravilnega naleta na sobotni tekmi s Cortino prislužil prepoved igranja na enem obračunu, a so zmaji kljub temu zmagali s 4:2.

Sportal Otroškega parka ni več, dela tudi v dvorani: kaj se dogaja v Tivoliju? #video
Luka Vidmar
Sportal Luka Vidmar k trenutno najbolj vroči ekipi lige EBEL

Jeseničani so po porazu z Lustenauom v četrtek v Podmežakli gostili soseda z lestvice Wiptal Broncos iz Vipitena, ga premagali in na lestvici prehiteli. V na trenutke napeti tekmi v Podmežakli je padlo kar 13 golov, osem v mreži poražencev iz Avstrije. Zmago so Jeseničanom pristreljali Žiga Urukalo (zadel v 2. in 10. minuti tekme), pa Andrej Tavželj (7.), Blaž Tomaževič (13.), Žan Poklukar (27.), Urban Sodja (31.), Mirko Djumič (37.) in Jaka Ankerst (50.)

V soboto bodo železarji spet igral doma, ob 18. uri bodo pričakali drugo ekipo Celovca.

Tretji Ljubljančani, v soboto je njihov osem tekem dolg zmagoviti niz končala Cortina, so gostovali v Kitzbühlu in ga premagali s 4:2. Gole za zeleno-bele so zabili Žiga Pešut (5.), Gal Koren (13., 26.) in Luka Ulamec (26.) Na ledu ne bo napadalca Marka Severja, ki si je po sobotni tekmi naknadno prislužil kazen enega obračuna. Olimpija bo tudi na naslednji tekmi gostovala, v soboto pri zadnjem Linzu.