Lustenau HK Olimpija Alpska liga

Torek, 19. 1. 2021, 21.35

alpska liga, 19. januar

Olimpijina okrepitev ob debiju z zmagovitim zadetkom

HK Olimpija Gregor Polončič | Olimpija je na gostovanju pri Lustenauu podaljšala zmagoviti alpski niz. | Foto Urban Meglič/Sportida

Olimpija je na gostovanju pri Lustenauu podaljšala zmagoviti alpski niz.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na gostovanju pri Lustenauu zmagali s 3:1, zmagoviti zadetek je ob debiju dosegel kanadski napadalec Francis Beuvillier. Drugi zmaji po peti zaporedni alpski zmagi za vodilnim Pustertalom zaostajajo dve točki, a so odigrali tri tekme manj. Asiago je visoko odpravil Fasso in na tretjem mestu zamenjal HDD Sij Acroni Jesenice.

Jaka Šturm
Sportal Jeseničani podaljšali zmagoviti niz in skočili na tretje mesto

Ljubljančani so na Predarlskem povedli že v drugi minuti, ko je domačega vratarja ugnal Mark Sever. V osmi minuti so zmaji še zvišali prednost, drugi zadetek, kot se je izkazalo na koncu, tudi zmagoviti, je dosegla nova Olimpijina moč Francis Beuvillier. Še pod drugo asistenco se je podpisal Tadej Čimžar.

Domači so v drugi tretjini prek Martina Grabher-Maierja znižali na 1:2. Rezultat je vztrajal do minute pred koncem srečanja, ko so gostitelji izenačenje iskali brez vratarja in s šestimi igralci v polju. Njihove načrte je z zadetkom v prazen gol prekrižal Miha Zajc, ki je postavil končnih 1:3.

Druga Olimpija, ki za vodilnim Pustertalom ob treh tekmah manj zaostaja zgolj dve točki, bo v četrtek gostila Red Bull Juniors, Jeseničani pa Cortino.