Lustenau Bregenzerwald HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 21. 11. 2020, 20.50

ALPSKA LIGA, 19. - 22. NOVEMBER

Jeseničani v dveh dneh do dveh zmag

Alpska liga: HDD Sij Acroni Jesenice - EC Bregenzerwald | Hokejisti Jesenic so prišli do dveh zmag v dveh dneh. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti Jesenic so prišli do dveh zmag v dveh dneh.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v petek po hudem boju po kazenskih strelih premagali Bregenzerwald, v soboto pa v zgoščenem programu Alpske lige obračunali še z Lustenauom. Z Bregenzerwaldom, enim najskromnejših moštev sezone, so se železarji namučili in zmagali šele po kazenskih strelih, Lustenau pa so dan kasneje premagali veliko bolj zanesljivo.

HK Olimpija Ritten
Sportal Olimpiji in Rittnu "ni usojeno"

Sobotna tekma v dvorani Podmežakla se je razvnela v drugi tretjini, ko so gostitelji z golom Timoteja Kočarja povedli, Frederik Rassmusen v 27. in Renards Karkls v 33. minuti pa sta ob igralcu več na ledu poskrbela za preobrat. Med 33. in 37. minuto pa so se popolnoma razigrali železarji in z dvema goloma Blaža Tomaševića in Mirka Đumića vnovič prevzeli pobudo.

Ko je Jaka Sodja v 41. minuti povišal na 5:2, je bil zmagovalec znan. Karkis je sicer še znižal zaostanek, v zadnji minuti pa so gostje priložnost za izenačenje iskali z menjavo vratarja s šestim igralcem v polju. A tvegana poteza se jim ni obrestovala, saj je Žan Jezovšek dosegel še šesti gol za Gorenjce in postavil piko na i, poroča STA.

V petek mučenje z Bregenzerwaldom

Težka petkova tekma pred praznimi tribunami dvorane Podmežakla se je po kazenskih strelih izšla v korist Jeseničanov. Ti so po prvih dveh tretjinah brez golov doživeli šok v 44. minuti tekme, ko je goste v vodstvo povedel Julian Metzler. Dobri dve minuti kasneje je izid izenačil Žan Jezovšek, do konca rednega dela tekme pa se mreži nista več zatresli. Tudi v podaljšku, v katerem so imeli domači minuto in pol celo dva igralca manj na ledu, ne, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli.

Domači vratar Žan Us je v teh ostal nepremagan - en strel je ubranil, dva sta gostujoča hokejista zapravila sama -, na drugi strani pa je gostujočega čuvaja mreže Felixa Becka še enkrat premagal Jezovšek. Dve točki sta ostali na Gorenjskem, z eno domov potujejo Bregenzerwaldčani.

Fotogalerija s tekme Jesenice - Bregenzerwald (foto: Peter Podobnik/Sportida):

1 / 28

Slovenska predstavnika bosta prihodnji teden igrala prestavljene tekme Alpske lige. Olimpija bo pri Rittnu gostovala v četrtek, Jeseničani pa naj bi v torek pričakali KAC II. Za torek in četrtek predvidena slovenska derbija za DP sta tako prestavljena na 12. december (Ljubljana) in 2. januar 2021 (Jesenice) . Za točke v Alpski ligi pa se bosta tekmeca udarila 2. marca 2021 v Ljubljani in 9. marca 2021 na Jesenicah.

Alpska liga

Četrtek, 19. november
Red Bull Juniors : Kitzbühel 3:1
Fassa : Asiago 1:2
Vipiteno : Cortina 3:5

Petek, 20. november
HDD Sij Acroni Jesenice : Bregenzerwald 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) - po kazenskih strelih