19.05

7 let, 12 mesecev

Ponedeljek, 14. 3. 2011, 19.05

Karavanški pokal pripadel Olimpiji

Ta vikend je bil odigran finale Karavanškega pokala, v katerem sta se pomerila FBK Olimpija in VSV Unihockey. Zanimiv in napet obračun ter pokal za končno zmago pa je pripadel Ljubljančanom (7:6).

Finalno tekmo so domači začeli z veliko željo po zmagi in v prvi tretjini dvakrat povedli, vendar so gostje uspeli izkoristili obe prednosti z igralcem več ter izid obakrat izenačili. V drugi tretjini je Olimpija po izvajanju prostega strela še enkrat prišla do prednosti zadetka. V nadaljevanju tretjine so Beljačani prišli do izenačenja ter nato povedli. Sledijo je izenačenje Olimpije, a je VSV hitro prišel do novega vodstva.

V začetku zadnje tretjine je kazalo slabo za domače, kajti gostje so ušli na +2, vendar je Olimpija le stopila na plin in v razmerju minute uspela deset minut pred koncem tekme dvakrat zadeti. V petinpetdeseti minuti so imeli Beljačani veliko priložnost, da si priigrajo zmago, kajti izključena sta bila kar dva nasprotnikova igralca, vendar v dveh minutah niso uspeli premagati vratarja. Po podaji iz kota je nato za zmago v sedeminpetdeseti minuti zadel napadalec Olimpije Miha Benčina, ki je na finalni tekmi dosegel štiri zadetke.

Zadnje tri minute so domači uspeli zadržati vse poizkuse gostov in zasluženo zmagali letošnji Karavanški pokal. Za dobro predstavo so zaslužni prav vsi igralci, ki so stopili na parket in trener Tomo Stanovnik, poleg Miha Benčine, pa je blestel tudi Miran Likar, ki je dosegel tri zadetke.