8. 9. 2012,
19.39

Sobota, 8. 9. 2012, 19.39

Kadunc na skrajšanem UTBM-ju odličen 24.

Slovenec David Kadunc je na letošnjem Ultra Trail du Mont Blanc-u (UTMB), ki je bil zaradi slabih vremenskih pogojev izpeljal v skrajšani verziji, dosegel odlično 24. mesto.

Več kot 2300 tekačic in tekačev iz praktično celega sveta se je v petek 31. avgusta ob 19. uri podalo na skrajšano različico UTMB. Zaradi snega, dežja, vetra in mraza so bili organizatorji primorani za skoraj 60 kilometrov skrajšati traso, ki pa je še vedno merila častitljive 104 kilometre s skoraj 6.000 višinskimi metri. Najhitreje je s skrajšano progo, ki pa je bila zaradi vremenskih razmer še vedno zelo zahtevna opravil Francoz Francois D’Haene, ki je v cilj pritekel v času 10 ur in 32 minut. Pol ure za njim, s časom 11:02:45 je v cilj v Chamonix kot drugi prispel Šved Jonas Buud, tretje mesto pa je zasedel Američan Michael Foote s časom 11:19:00.

Med ženskami je tokrat že petič zmagala Britanka Lizzy Hawker. Tokrat je v cilj prišla v času 12:32:12, druga je bila Francesca Canepa s časom 13:17:01, na tretjem mestu pa Emma Roca s časom 13:23:37.

Svoje predstavnike smo imeli Slovenci tudi tokrat. Glede na letošnji odlični rezultat Davida Kadunca na slovitem Western States-u, kjer je dosegel odlično 18. mesto, je bilo tudi na UTMB pričakovati dober rezultat. Od štarta v Chamonixu je Kadunc na progi ves čas napredoval in na koncu s časom 13:07:50 zasedel skupno odlično 24. mesto oziroma 18. v svoji kategoriji.

Med Slovenci sta na UTMB nastopila še Peter Macuh 611. mesto (18:34:24) in Stojan Košmerl 879. mesto (19:47:03). Med ženskami tokrat nismo imeli predstavnice.