22.18

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 17. 11. 2013, 22.18

Krevs poskrbel za slovensko zmago v Palmanovi

Slovenski tekač Mitja Krevs je poskrbel za slovensko zmago na polmaratonu v italijanski Palmanovi. S časom 1;06:58 je popravil osebni rekord.

Palmanova vsako leto v novembru privabi na svoj polmaraton številne slovenske tekače. Hitra proga, ugodne vremenske razmere, nakupovalni center na poti domov … več kot dovolj razlogov, da nekateri tekači po ljubljanskem maratonu še nekoliko podaljšajo sezono.

Eden med njimi je bil tudi Mitja Krevs. Novomeščan, sicer specialist za tek na 1500 metrov, je poskrbel za nejevoljo italijanskih navijačev, saj je zmagal, s časom 1;06:58 pa italijanske konkurente pustil daleč za seboj. Drugouvrščeni Steve Bibalo je za njim zaostal skoraj dve minuti in pol. "Za razliko od Ljubljanskega maratona, so bili danes vremenski pogoji tekačem pisani na kožo. Na žalost sem moral celo progo teči sam, zato sem še bolj zadovoljen z novim osebnim rekordom, ki sem ga pred tem imel prav tako iz Palmanove," pravi Krevs, ki bo ostal zvest svoji paradni disciplini: "Polmaratona v Ljubljani in Palmanovi sta mi služila le kot dobra bazna priprava na nadaljevanje sezone, saj bom pozimi tekmoval v dvorani." V prvo deseterico se je uvrstil še en slovenski tekač. Aleš Žontar, ki je v Ljubljani tekel na 42 km in osvojil tretje mesto med Slovenci, je s časom 1;11:00 končal na sedmem mestu.

Med dekleti je zmagala domačinka Isadora Castellani (1;18:28), odlično tretje mesto pa si je s časom 1;20:56 pritekla Mojca Grandovec. Peta je bila Lucija Krkoč, mesto za njo je v cilj pritekla Zala Praprotnik, osma pa je bila Tina Čačilo.