Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
30. 5. 2014,
13.51

Osveženo pred

7 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 30. 5. 2014, 13.51

7 let, 2 meseca

Ko študentje iz ZDA, Kitajske in Nigerije motivacijo iščejo pri slovenskem študentu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Nezadovoljen zaradi pomanjkanja informacij, ki bi mu najbolj pomagale pri iskanju motivacije, se je 21-letni študent ekonomije Anže Pavšek odločil študente motivirati.

Anže Pavšek je kot študent ugotavljal, da šole in fakultete v sklopu svojega učnega načrta ne posredujejo tistih informacij, ki bi dijakom in študentom najbolj pomagale in koristile.

Po dolgotrajnem načrtovanju je nastal 2Paragon "Ali imamo kakšen predmet, ki bi nas naučil načel produktivnosti, osebnega razvoja, samozavesti – pravil ter načel, ki bi nam pomagale v realnem svetu doseči to, česa si tako zelo želimo? Jaz in mnogi številni drugi pravimo, da ne," je izpostavil.

Zato se je odločil, da na tem področju nekaj naredi sam. Na začetku sicer ni bil povsem prepričan, ali bi svojo idejo začel uresničevati, niti ni vedel, kako bi se tega pravzaprav lotil. Nato se je začelo dolgotrajno načrtovanje in preskakovanje različnih ovir. Po dvomesečnem delu oziroma po več kot 900 urah vloženega dela je 20. aprila le dokončal spletno stran z imenom 2Paragon.

Spletna stran v angleškem jeziku, da je dostopna širši množici Anže je pojasnil, da se je za postavitev motivacijske spletne strani za študente odločil predvsem zato, ker je opazil, da številne podobne strani ne posvečajo dovolj pozornosti študentski populaciji. Večina teh strani je po njegovem osredotočena na ljudi, ki so že stopili na karierno pot in jim zato ponujajo informacije karierne narave. Ob tem pa pozabljajo na tiste, ki svoje prve zaposlitve sploh še niso dobili.

Spletna stran je v angleškem jeziku, saj želi, da bi pomagal študentom po vsem svetu, ne samo v Sloveniji. "Ne želim, da bi bili študentje iz drugih držav prikrajšani za pomembne in navdihujoče informacije le zaradi jezika. Zatorej mislim, da lahko, če pišem v angleščini, širim več informacij večjemu številu ljudi," je dejal.

Si pa v prihodnje želi, da bi večino spletne strani prevedel še v druge tuje jezike, na primer v španščino, kitajščino, arabščino in tudi v slovenščino.

Vire nabira po spletu, črpa pa tudi iz lastnih izkušenj Informacije in deli člankov, ki jih Anže redno objavlja na spletni strani, prihajajo iz različnih virov, razpršenih po spletu. Predvsem zato se je tudi odločil, da jih čim več zbere na enem mestu. Veliko člankov pa je tudi povsem njegovo lastno delo. Napisal jih je na podlagi svojega znanja, ki si ga je nabiral od 14 leta dalje.

Njegovo delo je prostovoljno, saj se, kot pravi, njegovi dohodki gibljejo le okoli enomestne številke. In če je na začetku mislil, da bo ta njegova strast postala le neke vrste konjiček, je kmalu ugotovil, da bo moral temu posvetiti veliko več časa, kot ga je nameraval na začetku.

Pisanje člankov, promocija in obdelava fotografij mu vzamejo okoli štiri ure dnevno, potem pa so tu še iskanje novih vsebin, inovativnih poti rasti itd.

Sodelovanje z drugimi organizacijami Odzivi so v veliki meri zelo pozitivni, so se pa v fazi ustanovitve našli tudi nekateri bližnji prijatelji, ki niso verjeli v smiselnost njegove ideje.

Večina obiskovalcev spletne strani sicer prihaja iz Združenih držav, Indije, Pakistana ter Nigerije, je pa tudi veliko Slovencev.

V prihodnje si predvsem želi sodelovati z drugimi organizacijami in ljudmi, ki imajo isti pogled na svet in ki bi bili pripravljeni spremeniti svet na bolje. Končni cilj pa je vsem dijakom in študentom omogočiti dostop do informacij, ki jim bodo dejansko pomagale pri premostitvi težav v šoli ter nadaljnji zgodnji fazi kariere, je še povedal Anže.

Ne spreglejte