Sreda, 5. 3. 2014, 16.12
8 let, 7 mesecev
"Intuicija in duhovne sposobnosti so temelj poslovnega uspeha"
Tokratni junak za jutri se že vse življenje spopada s preprekami, ki mu jih prinaša naglušnost. V mladosti je moral zaradi tega preseči marsikatero oviro, ki pa jo je, kot pravi sam, uspešno premagal in sebi ter drugim dokazal, da je tam, kjer je volja, tudi pot.
Kot pravi, se je njegova poklicna pot po koncu študija na Ekonomski fakulteti v Ljubljani gibala v zelo zanimivo smer: "Če bi mi kdo v času študija dejal, da se bo vse tako spremenilo in da bom dejaven na področju motivacije, osebnostne rasti in komunikacije, mu najbrž ne bi verjel. Sem pa že v času srednje šole nekako čutil, da me zelo vleče na področje psihologije in razvoja človekovih duhovnih in umskih potencialov."
Čeprav se marsikomu zdi razvoj intuicije, uma in drugih osebnostnih in duhovnih sposobnosti malo v nasprotju s poslovnim svetom, pa je to dejansko temelj vsakega poslovnega uspeha, pravi Goreta.
Po mnenju Gorete je namreč poslovni uspeh v 90 odstotkih stvar posameznikove "notranjosti", preostalih deset odstotkov pa je odvisnih od zunanjih dejavnikov: "Vse se začne znotraj človeka," in dodaja, da je glavni namen izobraževanj, ki jih vodi, da vsak prepozna svoje notranje moči, sposobnosti in potenciale. "Na ta način korak za korakom začnemo zaupati vase, se ljubiti in se sprejemati, kljub vsemu, kar sem nam dogaja v življenju. Na ta način znotraj sebe vzpostavimo mir."
V svoji prvi zaposlitvi je videl, da brez uspešne komunikacije, dobrih vodstvenih sposobnosti in prave energije ne gre. Vodja, ki ne pozna pomena energij v medosebnih odnosih, lahko dobesedno povzroči, da začne usihati ustvarjalnost, da se zmanjša delovni elan in da podjetje postaja vse manj uspešno, poudarja.
Zaradi svoje naglušnosti se je soočal z marsikaterim izzivom. Marsikdaj je slišal "dobronameren" nasvet, naj si ne izbere želene šole, saj naj bi jo zaradi težav s sluhom le stežka končal. Kot poudarja, se je z izzivi soočal tudi na osebnostnem področju. Med drugim se je spopadal z nizko samopodobo in nezaupanjem vase. "Vendar sem vse te izzive uspešno obvladal," pravi in dodaja: "Rekel sem si: dokazal vam bom, da se motite."
Nekdo se pogumno sooči s takšnimi izzivi, spet drugi pa odneha, češ saj drugi več in bolje od mene vedo, kaj in koliko lahko zmorem. Gre za neke vrste "družbeno programiranje", ko ti drugi povedo, kaj zmoreš in česa ne. Seveda pa je od tebe samega odvisno, kako boš to sprejel in kakšne odločitve boš izbral, sklene Goreta.