Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Volitve 2026

Sreda,
1. 4. 2026,
15.24

Osveženo pred

2 meseca, 1 teden

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,73

Natisni članek

Natisni članek

Hrvaška veter burja opozorilo

Sreda, 1. 4. 2026, 15.24

2 meseca, 1 teden

Na Hrvaškem zaradi močne burje številne motnje v prometu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,73
Veter Zagreb podrto drevo | Fotografija je simbolična. | Foto Gulliverimage

Fotografija je simbolična.

Foto: Gulliverimage

Ob hrvaški obali danes težave povzroča močna burja, zaradi katere za več regij, vključno s Kvarnerjem in delom Istre, velja rdeče vremensko opozorilo. Orkanski sunki vetra ponekod presegajo 150 kilometrov na uro, otok Pag pa je odrezan od kopnega. Prekinjene so številne morske povezave, omejitve veljajo tudi v cestnem prometu.

"Ni prvoaprilska šala, da je otok Pag zaradi orkanskih sunkov burje odrezan: promet med celino in otokom ni mogoč v nobeno smer. Najmočnejši sunki burje so na severnem Jadranu, zlasti pod Velebitom," je na omrežju X opozoril hrvaški državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).

Most na Krk je bil več ur zaprt

Več ur je bil zaprt tudi most na Krk, kjer so danes po poročanju reškega Novega lista izmerili sunke vetra do 172 kilometrov na uro. Pri Obrovcu blizu Zadra pa je po poročanju hrvaške javne radiotelevizije HRT obstal avtobus z okoli 80 potniki, za katere so organizirali prevoz in začasno namestitev v Gračcu.

Burja na otoku Rabu, ki je dosegla hitrost do 192 kilometrov na uro:

Močna burja povzroča težave v prometu tudi v drugih delih države. Avtocesta A1, ki vodi od Zagreba proti Dalmaciji, je med Svetim Rokom in Posedarjem zaprta za ves promet. Obvoz za osebna vozila poteka prek Gračca, Obrovca in Karina, za vsa preostala vozila pa prek Kistanja in Knina.

Rdeče vremensko opozorilo zaradi burje

Avtocesta A6 proti Reki je med Delnicami in Čavlami odprta samo za osebna vozila, medtem ko obvoz za preostale skupine vozil poteka po stari cesti skozi Gorski kotar. Prekinjene so tudi številne trajektne, katamaranske in ladijske povezave, predvsem na območju Kvarnerja, Zadra, Splita in Dubrovnika.

Zaradi močne burje je DHMZ za danes izdal rdeče vremensko opozorilo za Kvarner, del Istre, območje Velebita in splitsko regijo. Za kninsko in dubrovniško regijo, zahodno obalo Istre ter severno in srednjo Dalmacijo velja oranžno opozorilo, za zagrebško in gospiško regijo ter južno Dalmacijo pa rumeno.

most Krk
Novice Orkanska burja prevrnila hiško, razmere na Krku alarmantne
Arso oranžno opozorilo
Novice Arso znova z oranžnim opozorilom: pričakovati je močne sunke vetra #animacija
Posledice neurja
Novice Poškodovanih več sto poslopij, na teren tudi Golob. Napoved za danes ni obetavna.
Ne spreglejte