Torek,
10. 9. 2013,
12.14

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 10. 9. 2013, 12.14

9 let, 2 meseca

Video: Dobrih osem milijonov evrov naj bi za ljubljansko džamijo prišlo iz Katarja

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Džamijo v Ljubljani naj bi začeli graditi v dveh mesecih, sama izgradnja vseh verskih objektov naj bi stala 12 milijonov evrov, celoten projekt pa 21 milijonov.

Islamska skupnost bo temeljni kamen za gradnjo džamije v Ljubljani položila v soboto. Mufti Nedžad Grabus upa, da jim bo uspelo džamijo zgraditi v treh letih. Vrednost celotnega projekta naj bi znašala 21 milijonov, 12 od tega samo za izgradnjo vseh objektov. "Za teh 12 milijonov imamo obljube. 70 odstotkov denarja naj bi prišlo iz Katarja," na vprašanje, ali imajo končano finančno konstrukcijo, odgovarja Mufti. Kot pravi sam, verjamejo obljubam iz Katarja, preostala sredstva pa naj bi zbrali tudi s pomočjo donatorjev. "Tudi za zemljišče smo tako zbirali sredstva in kljub težkemu položaju nam je uspelo," je pozitiven Nedžad Grabus, ki se je ob tej priložnosti zahvalil tudi ljubljanskemu županu Zoranu Jankoviću, ki je po njegovih besedah ogromno prispeval, da bo islamska skupnost v Sloveniji po 44 letih od prve ideje vendarle dobila tako želeni verski objekt. "Na to smo zelo ponosni, verniki so bili ves ta čas potrpežljivi in so si na civiliziran način prizadevali za ta tako nujen verski objekt. Pomembno je, da je politika spremenila svoj odnos do džamije."

Ljubljana z džamijo postaja svobodno mesto Župan Zoran Janković je poudaril, da je to zanj osebno poseben dan. "To je dan ponosa, dan hvaležnosti," pravi Janković, ki poudarja, da so džamijo Ljubljančani sprejeli za svojo. "Džamija Ljubljano uvršča med svobodna mesta. Pred sedmimi leti, ko sem prvič kandidiral za župana, so mi nekateri svetovali, naj se od tega vprašanja ogradim. Vendar sem jaz kot prepričan ateist zavzel stališče, da mora imeti vsak vernik svoj prostor. To pomeni, da v Ljubljani spoštujemo različnost," je še pred postavitvijo temeljnega kamna v soboto povedal ljubljanski župan.

Pričakujejo več tisoč ljudi Kot je še povedal Grabus, se bodo sobotnega polaganja temeljnega kamna udeležili tudi slovenski politični vrh, prijatelji iz tujine in številni verniki.