Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Gašper Lubej

Petek,
11. 2. 2011,
15.24

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 11. 2. 2011, 15.24

7 let, 9 mesecev

Türk ne komentira izpovedi mafijskega skesanca

Gašper Lubej

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
"Predsednik republike ne komentira omenjenih trditev." Takšen je odgovor predsednika Türka na vprašanje SiOL-a, kako komentira besede mafijskega skesanca, da je Slovenija raj za mafijo.

V predsednikovem uradu niso pojasnili, zakaj se predsedniku ni zdelo vredno komentirati navedb nekdanjega pomočnika vodje neapeljske mafijske organizacije Camorra Maurizia Prestierija, ki je v pogovoru s pisateljem Robertom Savianom, avtorjem odmevne knjige Gomorra, Slovenijo označil kot raj za mafijo. V pogovoru, ki jih v teh dneh v več delih objavlja ugledni italijanski časnik La Repubblica, Prestieri pravi, da v Sloveniji ni protimafijske kulture, zato se lahko mafijci po državi gibajo neovirano. Dodaja, da so ustanove v Sloveniji na plačilnih listah različnih mafij. Pravosodno ministrstvo: Institucije imajo ustrezne pogoje za delo Tudi pravosodno ministrstvo "ne komentira posameznih zgodb, izpovedi ali razmišljanj te vrste". Za SiOL so pojasnili, da niso pristojni za odkrivanje ali pregon kaznivih dejanj. "Za to ima Slovenija ustrezne institucije, ki so pri svojem delu neodvisne in samostojne in so jim zagotovljeni ustrezni pogoji za izvajanje dela."

Ta trditev je v nasprotju z besedami generalne državne tožilke Barbare Brezigar, ki je včeraj na naše vprašanje o izpovedi mafijskega skesanca ocenila, da tožilci delajo v okolju, ki ni naklonjeno resnemu tožilskemu delu.

Nova zakonodaja učinkovitejša v pregonu kriminala? Na pravosodnem ministrstvu sicer še opozarjajo, da pripravljajo spremembe zakonov o kazenskem postopku in državnem tožilstvu ter kazenskega zakonika, ki bi lahko pomembno prispevale k učinkovitejšemu boju zoper zahtevni kriminal.

Vprašanje, kako komentirajo besede mafijskega skesanca, smo poslali tudi v kabinet predsednika vlade in urad predsednika vrhovnega sodišča. Odgovorov še nismo prejeli.

Ne spreglejte