SiolNET. Trendi Zdravje
  • Messenger
  • Messenger

So jajca zdrava ali ne? Strokovnjaki si še vedno niso enotni.

4,62

termometer

V zadnjih dneh se je pojavila nova raziskava o jajcih, ki govori proti njim. A to je debata, ki se vleče že leta. Jajca enkrat razglasijo za dobra, drugič za slaba. Kaj je sploh res?

Komentarji

18

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• lipovec / 19.03.2019. ob 18:02

Jajca so zdrava! Star sem sem 73 let pa na teden pojem 30.

• Astrolog / 19.03.2019. ob 18:02

Na koncu nas bodo "znanstveniki" še želeli prepričati, da življenje škoduje zdravju. Čestitke za 73.

• Koleraba / 19.03.2019. ob 18:02

Na dan lahko zaužijete 25 jajc. Vaše telo vam bo hvaležno.

• uporabnik51 / 19.03.2019. ob 18:02

Koleraba, tukaj pa malo pretiravaš. Še 25 kolerab na dan bi naredilo prašiča iz tebe, 25 jajc pa mrtvega dihurja.

• Anaa / 19.03.2019. ob 21:19

Kaj vse so trdili, da je nezdravo in čez leta precedili skozi zobe, da so se zmotili. Maslo je bilo leta škodljivo živilo in priporočali so margarino ... fuj. Pred leti so trdili, da svinjska mast škodi, sedaj to svojo trditev že malo koregirajo. Tokrat so na tapeti jajca. .... V naši družini kuhamo doma, zelenjava z vrta ali tržnice. Enako sadje. Meso uživajo samo moški člani družine in to zelo zmerno. Prosti čas je namenjen aktivnostim z naravi. Letenemu času primerno.

• sounder / 19.03.2019. ob 19:36

pojem 3 na dan zadnjih 20 let, holesterol je na minimumu

• trt / 19.03.2019. ob 23:02

Farmacevtcki lobi se boji jajc, ker so SUPER ŽIVO IN ZELO POCENI! Seveda ekološka! Najboljše aminokislne,.....,ki jih by the way rabjo arterije in srce za svoje obnavljanje in delovanje. Margarina je strup -škodliv, glukoznofruktozni sirup, konzervansi,...

• Species / 19.03.2019. ob 18:20

Seveda so jajca zdrava. Ste jih že kdaj videli pri zdravniku? Jaz tudi ne.

• DavidoffC / 19.03.2019. ob 19:38

Ne rabim jih, hvala. Vse je stvar okusa in percepcije.

• Anaa / 19.03.2019. ob 21:19

Kaj vse so trdili, da je nezdravo in čez leta precedili skozi zobe, da so se zmotili. Maslo je bilo leta škodljivo živilo in priporočali so margarino ... fuj. Pred leti so trdili, da svinjska mast škodi, sedaj to svojo trditev že malo koregirajo. Tokrat so na tapeti jajca. .... V naši družini kuhamo doma, zelenjava z vrta ali tržnice. Enako sadje. Meso uživajo samo moški člani družine in to zelo zmerno. Prosti čas je namenjen aktivnostim z naravi. Letenemu času primerno.

• lukica / 19.03.2019. ob 19:28

Če si aktiven, si obroke normalno pripravljaš doma in ne konzumiraš predelane hrane, je težko ne živeti zdravo. Kolikor toliko uravnotežena prehrana je zdrava, pa četudi so vmes kdaj jajca z ocvirki.

• Matjaz / 19.03.2019. ob 20:34

Jaz jih bom jedel še naprej, pa če se moj doktor in še kdo obesi. Enkrat zdravo, potem škodljivo, pa spet zdravo, blablabla. jaz sem jih jedel pečene na masti , ko sem se odpravljal od doma na kakšno rekreativno prireditev, s startom v zgodnjem opoldnevu, ker tako vsaj nisem blejal od lakote, kot tisti ki so se zjutraj nažirali s ptičjim fujtrom in bili čez pol ure lačni!

• Cervantes / 20.03.2019. ob 05:36

Jajca so zdrava. Če nimajo salmonele. Sicer so bolana.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.