SiolNET. Novice Slovenci v tujini
  • Messenger
  • Messenger

Slovenec, ki v Nemčiji restavrira mercedese, vredne tudi po več milijonov evrov

10

termometer

Petindvajsetletni Nik Pristavec je kljub težkemu slovesu sledil svoji ljubezni do stvari iz starih časov, "ko so še delali kakovostne izdelke". Vedno nasmejan in dobrovoljen avtoserviser se je z obrobja Ljubljane preselil v Nemčijo, kjer restavrira in popravlja stare mercedese, vredne tudi po več milijonov evrov. Nekega dne bi rad odprl lastno podjetje, ki se bo ukvarjalo s popravilom, obnavljanjem in restavriranjem oldtajmerjev.

Komentarji

34

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• uporabnik51 / 27.04.2019. ob 12:35

Umetnik, bravo!

• tastar / 27.04.2019. ob 12:35

Ne vem zakaj bravo ? Zame je to KATASTROFA. Samo jaz mam že kakšen patent prijavljen pa še dva moram , pa inovator sem , pa na borzi si znam zaslužit itd. Rabjo pa slovenčke ja tud mene so hteli met pa verjetno še ker mam ogromno znanja in potenciala. jaz svojim otrokom neb reku naj gredo v tujino ker bodo izgubili identiteto in potencial in postali DUNAJSKI KONJUŠARI. Dobro plačani hlapci. Svoboda je pa itak najpomebnejša in največji potencial.

• MarkJurko / 27.04.2019. ob 17:41

Odlično. Želim mu, da čim prej odpre svojo firmo in ostane nepokvarjen. Lepo je ko si v poslu, ki ga imaš rad in delaš z voljo in perspektivo.

• sanfrancisco / 28.04.2019. ob 10:17

Vsak, ki konča poklicno šolo, bi moral za nekaj let po svetu. Da si razširi obzorje, pridobi nova znanja, nauči jezika in konec koncev tudi privarčuje nekaj za zagon svoje obrti. Dobro mu je oče svetoval, se vidi, da ni tak bedak kot nekateri na tem portalu. Fante, uči se in spoznavaj čim več ljudi. Kasneje ti bo vse prišlo prav, ko boš sam delal.

• amarita / 27.04.2019. ob 16:26

dragi cuota ,600 evrov zasluzi povprecni delavec v Nemciji TEDENSKO!!! TI PA SOCIIJALISTICNO SI ZAVIDEN MLADEMU KORAJZNEMU FANTU KATERI JE RAZUMEL DA V POKVARJENI sLOVENIJI DOBRO ZIVIJO SAMO"nasi" OZIROMA VASI!!!!

• cuota / 27.04.2019. ob 16:26

AMARITA,jaz imam v svojem življenju nekaj pravil in ena od teh je,da če o neki osebi nimaš za povedat nič lepega ,bodi tiho...,zato te prosim,da se ne obešaš na moje komentarje,ker tema komentarja nisem jaz...

• BPGC / 27.04.2019. ob 14:13

2 jurja v startu zagotovo, na mesec. Potem pa sledi napredovanje, pa se enkrat, pa se enkrat...

• tastar / 27.04.2019. ob 14:13

Zakaj ? Da postaneš dobro plačan hlapec ?? Pa saj ni čudno da ste slovenčki vedno hlapci tujcem. Človek bo izgubil svoj potencial sigurno. Pade njegova inovativnost. Po Cankarju ste slovenčki vedno hlapci ki se prodaste za denar . Eni se ne, pač je težje so pa kasneje rezultati in potencial izkoriščen.

• Ousa / 28.04.2019. ob 15:36

Čestitam mlademu fantu,ki je zbral pogum in šel v tujino,da bi uresničil svoje sanje.

• Ousa / 29.04.2019. ob 17:17

Zanimiva percepcija.Če si zaposlen v firmi,kjer je lastnik tujec in delaš v Nemčiji,Avstriji ali tako opevani Švici ,si hlapec. Če delaš za tujega lastnika v Sloveniji(Gorenje,Revoz,Lek,Droga,Merkator,itd.) pa nisi hlapec ???

• nebosa / 05.05.2019. ob 10:32

armenius poglej okoli sebe. vsi so nas ze prehiteli,. kmalu bo slovenija na repu

• nebosa / 05.05.2019. ob 10:30

armenius jaz Sem rojen v SLoveniji in Slovenec in zivim ze dolga leta v Svici in Sem uspel v zivljenju. ti pa se pozri od ljubosumja Produkt komunizma

• nebosa / 28.04.2019. ob 07:02

tastar a v Sloveniji nismo izkorisceni?= za 600 evrov se dela v glavnem. A ni to izkoriscanje? Pol pa ni kreditov in ni zivljenja in ne mores ziveti in na na koncu 300 evrov pokojnine? Kje imas pamet? Na Luni? V Avstriji je po 15 letih dela 850 evrov pokojnina a v Sloveniji pa za celo dobo 300 evrov. Hvala

• tastar / 28.04.2019. ob 07:02

Ne kužiš. Stvar je v mentaliteti , torej razmišljanju. Sploh če maš doma dom in vse pogoje za intelektualno delo in inovativnost. Tud 2000 € v nemčiji ni dost, si pa hlapec in lahko napreduješ do mojstra , bo pa tako kot bodo drugi povedali. Saj pravim. Ne več kot 2 leti. Vse ostalo ga bo uničevalo

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.