SiolNET. Sportal Zimski športi
  • Messenger
  • Messenger
Letalnica bratov Gorišek letos praznuje 50. obletnico

Sedel s Titom in občudoval družinski projekt, s katerim se bohoti Slovenija

2,93

termometer

Skakalni praznik v Planici bo imel letos posebno noto, saj mineva 50 let od zgraditve Letalnice bratov Gorišek. Pričakujemo lahko, da bo ta konec tedna čustven za Janeza Goriška, ki je skupaj z bratom Vladom projektiral in skonstruiral letalnico v dolini pod Poncami.

Komentarji

12

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• tonilo / 20.03.2019. ob 06:41

Strokovnjak svetovne veljave. Čestitam! A zanimivo: "I posle Tita -Tito." Slovenija 2019 on line, tri desetletja po smrti diktatorja.

• vitrancplanica / 20.03.2019. ob 06:41

Gorišek Tita , kot že mnoge politične vplivneže prej, Janez Gorišek izrablja za utemeljevanje avtorstva letalnice, ki si ga je prisvojil od avorja, ki politično ni bil protežiran.

• lipovec / 20.03.2019. ob 07:26

Ja lepo je bilo! Ampak zdaj so drugi "cajti".

• Gildie_Meister / 20.03.2019. ob 10:27

Poveličevanje zločinca tita, ki je po že končani vojni pobil na stotisoče ljudi in jih zabetoniral v jame, fojbe, je zares nagnusno.

• gabrieli / 20.03.2019. ob 14:16

TONILO ti si en smrkavi butelj, dovolj velik za dve okoli kepe.

• tonilo / 20.03.2019. ob 14:16

Spoštovani Gabrieli. Lahko da sem butelj, IQ si namreč nisem nikoli meril. Glede na mojo starost pa nisem več smrkav, če sem aktivno živel v Jugoslaviji. Sem pa res veteran vojne za Slovenijo.

• gabrieli / 20.03.2019. ob 14:18

Maister gilde, tudi ti si dovolj velik smrkelj za dve, tri okoli kepe.

• Astrolog / 20.03.2019. ob 12:42

50 let od izgradnje, torej. Bi rekel, da je bila skakalnica zgrajena v času očrnjenega socializma, tega sicer ne bi omenjal, a sta komentirala dva golobradca, ki niti tega ne vesta, kako sta prišla na svet, bi pa rada presojala o dogodkih iz prejšnjega stoletja, omenjata nekakšnega diktatorja, tudi zločinca ter na sto tisoče pobitih. Fuj.

• vitrancplanica / 20.03.2019. ob 12:42

V tistih časih se je, kakor se še danes, avtorstvo podeljevalo, glede na posedovanje male rdeče knjižice. Ker je resnični avtor ni imel, sta si avtorstvo, s pomočjo medijske manipulacije, lahko prigrabila slavna protežiranca. Tovrstna medijska podpora kraji, očitno, aktivno poteka še dandanes.

• Ariadna / 21.03.2019. ob 00:18

Mojster Jaka, Slovenija se s skakalnico ne more bohotiti, kvečjemu se lahko baha!

• vitrancplanica / 21.03.2019. ob 00:18

Slovenija se z letalnico lahko diči, ni pa prav, da se z njo diči Janez Gorišek, glede na to, da jo je načrtoval in izgradil ing. Jože Pintar. Z zgodbo o kraji avtorstva, s strani politično preferiranih ter medijsko podprtih bratov Gorišek, se Slovenija ne more ne bahati in ne bohotiti. V Sloveniji se, na vseh ravneh, bohoti predvsem brezobzirna nesankcionirana korupcija. :-)

• akozel / 20.03.2019. ob 18:18

Siol ali brez šlosarja ne gre ?

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.