SiolNET. Avtomoto Prva vožnja
  • Messenger
  • Messenger
Prva vožnja: toyota camry

Passat ima novega tekmeca, ki stavi na hibridni pogon #foto

3,63

termometer

Na zavitih lokalnih cestah med Splitom in Šibenikom smo vozili Toyotino štirivratno hibridno limuzino, ki se po 15 letih vrača v Evropo. Gre za osmo generacijo camryja, ki so ga že leta 2017 namenili trgom Severne Amerike, Avstralije in Japonske. S hibridnim pogonom se je camry prvič pojavil v svoji šesti generaciji leta 2006, vendar ta ni dosegla evropskega trga.

Komentarji

16

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• skymark / 22.04.2019. ob 18:37

Vsi zgoraj omenjeni komentarji so,milo rečeno,zabavni. Camry je Avto z veliko začetnico.Vse v njem je svetlobna leta pred passatom in njemu podobnimi vozili. Volkswagen na splošno je zaostal totalno z motorji in seveda tudi z vsem drugim,predvsem kvaliteto izdelave,tako,da je tukaj brezpredmetno diskutirati o nekih primerjavah z evropsko konkurenco.

• modrooki / 22.04.2019. ob 18:37

Mogoče ima kaj zveze to, da je večina prodanih Passatov v karavan izvedbi, Toyota pa ta model ponuja samo v limuzinski različici. Občutek imam, da Toyota ne upošteva želja evropskih kupcev in so temu primerne tudi prodajne številke. Poizkusi najti japonskega karavana s tako veliko prostora, kot ga ima npr. Passat, Škoda Superb, Ford Mondeo ali Citroen C5. Drugo je pa to, da so japonski avtomobili (z izjemo Mazde) tipično slabo oblikovani.

• davids41 / 04.05.2019. ob 08:53

Ja primerjava s passatom je na mestu, ker jih je res veliko. Kar se pa tiče tehnologije imajo nemci res dobre dizle, tu se pa stvar konča. V parih letih se bo to nehalo delat in kupovat, takrat pa bo marsikdo opazil da so nemški bencinarji oz. hibridi totalna katastrofa.

• Rothschild / 22.04.2019. ob 22:06

enstot, ne predstavljam si avtomobila z usnjem, brez ogrevanih sedezev.

• cvili / 23.04.2019. ob 02:20

Toyota je kvaliteten in korekten avto. Samo kaj mene skrbi je to, da v Evropo pošiljajo izdelke na koncu svoje življenske dobe (tudi proizvodnja bo verjetno v Turčiji). Ko se v ZDA, Avstraliji in na Japosnkem (in Arabiji) iztrošijo, dobimo oskubljene pakete še sem...

• AndrejMS / 22.04.2019. ob 12:27

A bi lahko enkrat Toyota najela in plačala sodobne oblikovalce? To nima možnosti proti passatu, čeprav passat izvira iz lažnive korporacije.

• enstot / 22.04.2019. ob 12:27

In kaj je na Passatu lepega? Dolgočasen je, plebejskega stila, pravi avto za kmete.

• crnobog / 22.04.2019. ob 13:19

Proti Passatu nima nobenih možnosti predvsem zaradi odsotnosti karavana in pa popolnoma debilno zastavljenih paketov opreme. Gretje sprednjih sedežev samo v top top top paketu? NOROST!

• enstot / 22.04.2019. ob 13:19

A ti kupuješ avto al' centralno gretje ?

• modrooki / 22.04.2019. ob 13:19

ENSTOT, če bi ti v svojem avtu imel gretje sedežev, ne bi govoril takih neumnosti.

• SiByte / 22.04.2019. ob 14:10

A to je avto? Se nima Passat česa bati.

• beno / 22.04.2019. ob 19:54

Vedno isto ,ko pride kakšen nov avto bilo kakšne znamke takoj objavijo Passat ima konkurenco.Zakaj vedno Passat zakaj ne Tojota ima konkurenta,zato kar je šara.

• modrooki / 22.04.2019. ob 19:54

Mogoče zato, ker je Passat verjetno najbolj pogost primerek tega razreda? Jaz osebno naprimer ne vem kateri je velikostni razred Toyote Camry, ker mi to ime ne pove veliko (na cesti jih ne srečaš kaj dosti).

• Tom1977 / 22.04.2019. ob 15:59

Moj golf je star 15 let, pa manj pije. Sicer že 5 let črno kadi, ampak onim vzadaj, meni pa nič. Ha ha ha

• beno / 22.04.2019. ob 19:45

Japonci še niso nardili nekaj da bi clovek reko au.To je za Passata navaden klump.Vozil sem skoraj vse Japonce ampak nobeden nic posebnega.

• renata1 / 22.04.2019. ob 19:45

Beno, ali si že videl ob cesti stati v okvari katerega od japonskih ? Nisi kaj ! Ob cesti stojijo redno (kar v vrsti) BMW, WW (Pasat seveda), AUDI ... Prednost je v kvaliteti izdelave, na pa v znamki avta, tukaj so Japonci res svetlobno leto pred vsemi ostalimi.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.