SiolNET. Trendi Kultura
  • Messenger
  • Messenger
Intervju: Miha Mazzini

"Od vlade do vlade se je izbris vlekel kot plesen, ki je okužila vso slovensko družbo" #intervju

7,87

termometer

Nagrajeni pisatelj, scenarist, režiser in kolumnist Siol.net Miha Mazzini se podpisuje pod novi film z naslovom Izbrisana. Gre za intimen, pretresljiv prikaz slovenskega nacionalizma, ki se je zgodil ob osamosvojitvi.

Komentarji

45

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• fantzvasi / 24.02.2019. ob 06:58

Cudovito! Veliko stvari je v nasi majhni drzavici, ki jih preprosto pometemo pod preprogo in zopet pogledajo ven. Tudi sam sem dozivel to, ko sem pred desetimi leti zelel odpreti bancni racun v Sloveniji. Tri dni sem porabil in sem ostal z dolgim nosom brez dejanja. Rodil sem se tam, oce in mati sta rojena tam in verjetno se deset generacij pred njima. Ko sem slusal pridobiti stvari so mi rekli, da me nimajo v evidenci. Zakaj, kako, mi nihce ni znal povedati.

• slomevzha1 / 24.02.2019. ob 06:58

Vsi, ki mislijo, da niso bili v evidenci, se motijo. Dejansko so bili, toda ne v državni, ampak v Ivekovi zasebni, ki se imenuje "Ivekovi arhivi".

• stanly / 24.02.2019. ob 06:58

Miha pa že prav grdo pretirava in zaradi pristranskosti je njegovo pisanje daleč od objektivne resnice...izbrisani sami niso hoteli sprejeti SLO državljanstvo, saj niso verjeli v SLO samostojnost...mladoletni so bili zato bolj žrtve slabe odločitve svojih staršev, kot pa države in ne vem še koga...

• Anaa / 24.02.2019. ob 10:15

Slovenceljni, o izbrisanih se sprenevedate kakor so se Nemci po II.SV, da niso vedeli za koncentracijska taborišča, krematorije. ........... ......... .............. Podgane zbrane okoli kolovodij prve slovenske vlade: Peterle, Janša, Bavčar ... danes zvesta petok0lonaša Grims, in mali Mahnič javno podpirata izjavo Tajanija. Za isto mizo sedi Janša in jima pritrjuje. Iz tujine je pogled na Slovenijo grozljiv. Nacionalisti tipa Brejvik so v slovenski družbi cenjeni in spoštovani osebki ...

• JOZEJOZE / 24.02.2019. ob 10:15

O filmu ne vem nič.Od 18.000 izbrisanih iz evidenc je bilo 17.500 špekulantov,ki so računali ,da bo yugo vojka zmagala.Za tistih 500 ,ki so izpadli zato,ker ne moreš izpeljati idealne osamosvojitve ob razpadanju federacije na nasilen način pa je bil predlagan zakon ,da se obravnava vsako vlogo posebej,vendar je kučanova udbovska mafija to preprečevala,ker so na vsak način želeli umazati slovensko osamosvojitev.

• niagara1 / 24.02.2019. ob 16:19

Mazini;lepo da se pise zgodovino,samo zgodovina naj bo koliko mogoce resnicna.Ta zgodba bi morala imeti naslov ;PREBRISANI;le tako bi imela lahko zgodovinskega pomena.

• avtobusar / 24.02.2019. ob 09:54

Nekoga kar izbrisati, brez njegove volje, je preprosto nedopustno in nihče nima take pravice. V Sloveniji se je to zgodilo. Mi, "navadni ljudje" za to sploh nismo vedeli in nas nihče nič ni vprašal. Je pa nekdo moral dati navodila in tisti "nekdo" bi moral v dosmrtni zapor. Ljudje so trpeli, kratene so jim bile osnovne človekove pravice, vsi davkoplačevalci pa plačujemo odškodnine.

• kurili / 24.02.2019. ob 09:54

Tisti nekdo nam še danes pridiga o demokraciji in zločinih bivšega režima.

• JOZEJOZE / 24.02.2019. ob 09:54

O filmu ne vem nič.Od 18.000 izbrisanih iz evidenc je bilo 17.500 špekulantov,ki so računali ,da bo yugo vojka zmagala.Za tistih 500 ,ki so izpadli zato,ker ne moreš izpeljati idealne osamosvojitve ob razpadanju federacije na nasilen način pa je bil predlagan zakon ,da se obravnava vsako vlogo posebej,vendar je kučanova udbovska mafija to preprečevala,ker so na vsak način želeli umazati slovensko osamosvojitev.

• slomevzha1 / 24.02.2019. ob 11:10

Izbrisani niso le rezultat bolane in zblojene ideološke duševnosti Iveka, Iggyja in Lojzka, ampak porazno nizke slovenske morale, črva, ki se je zažrl v vsako poro političnega in gospodarskega življenja. Zaradi propadajočega gospodarstva in vseuničujoče politike se je ta črv vse bolj redil in dosegel stopnjo razvoja, v kateri za zdrave življenjske oblike ni več življenjskega prostora.

• lipovec / 24.02.2019. ob 14:33

Mazzini laže! Moja svakinja iz Bosne je v teh letih rodila in nič ji manjkalo v naši porodnišnici! Tudi računa ni dobila, ampak zdravo hčerko!

• svojeglavc / 24.02.2019. ob 10:46

Jej, jej, Miha, večina izbrisanih je bilo zaradi preračunljivosti delovnih migrantov, zaradi vojnih dobičkarjev in zaradi kriminalcev. To so dejstva.

• tdamijan / 24.02.2019. ob 10:47

Skoraj vsi izbrisani so imeli dovolj časa, da uredijo stvari, pa jih niso, ker so čakali, če bo Jugovojska zmagala v Sloveniji, tako da tukaj ne pametovat, kar je bilo narejeno, je bilo pravilno, mogoče je pa res kdo bil izbrisan napačno, ampak bi to lahko uredil.

• truncek / 24.02.2019. ob 10:47

Damijan, koga boš pa ti tožil za izbris možganov. Nikogar, ker jih očitno nimaš že od rojstva. Bom nesramen, upam, da se tudi tebi primeri kaj podobnega.

• urossagadin / 24.02.2019. ob 10:47

Se strinjam. Sedeli so na dveh stolckih in taktizirali. In ja, tudi v Nemciji je bilo podobno. Konec 90-tih je ogromno slovencev z nemskimi potnimi listi dobilo posto, da se morajo v 10-tih dneh spakirati iz nemcije. Poznam kar nekaj druzin. Prvo bi izbrisanim poslal poloznico, da placajo vse davke za zadnjih 20let.

• niagara1 / 24.02.2019. ob 10:47

se res je tako,ljudje is tujine niso imeli problemov ,biti Slovenski drzavljani,bres vsakih problemov,so pa bili ljudje ,ki niso verjeli v slovenijo ,sicer se danes ne verjamejo,so pa sami krivi.morali bi biti oznaceni ,kot izdajalci Slovenije.

• Romanos1 / 24.02.2019. ob 10:47

Bravo,eden,ki ve!

• tdamijan / 24.02.2019. ob 10:47

trunček, s takimi kot si ti, ne mislim razpravljati, mislim, da si pozabil vzeti tableto.

• Koleraba / 24.02.2019. ob 11:50

170000 je izbralo pamet, 25000 in še nekaj preko pa jih je bilo trdoglavih. In potem jokanje 20, 30 ....40 let za vso "krivico". Ne razumem, naj mi nekdo obrazloži bistvo.

• jankoig / 24.02.2019. ob 14:36

Vsi, ki so si hoteli državljanstvo urediti so siga, vsi tisti taktizerji pa kdo jim je kriv. In to ni pravično do tistih,ki so vrjeli v Slovenijo in so takoj zadevo uredili veliko jih je pa odšlo nazaj v jugo in ,ko so videli , da je tam sabše so pa prijahali nazaj.....Ja kakšen pa je bil oškodovan tako kot je vedno in povsod . Država pa vedno nasede nategunom in jim plačuje mastne denarje.

• niagara1 / 24.02.2019. ob 14:36

vse to se lahko dogaja,v drzavi kjer imajo politiki ,manezerji,vedno prav ,ce ravno je narobe.skandal prebrisanih,je pa glavni vzrok,da je doticna stranka dobila vecino v volitvah, raja pa se danes placuje.Mazzini ,pa hoce vse olepsati,ce tudi ve da ni prav.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.