SiolNET. Novice Novice
  • Messenger
  • Messenger
Tujci v Sloveniji

Noah iz ZDA: Preizkusil sem veliko evropskih držav, a Slovenija je za življenje najboljša

10

termometer

Če v Sloveniji kdo koga pohvali, drugi zase mislijo, da delajo slabše od njega. V ZDA je drugače. Če nekdo nekaj doseže, to pomeni, da to lahko dosežem tudi jaz, pravi umetnostni zgodovinar in pisatelj Noah Charney, ki je za življenje svoje družine izbral Slovenijo, in to ne le zaradi svoje žene, ki je Slovenka.

Komentarji

19

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• Jes / 03.09.2016. ob 22:05

končno tudi članki o tujcih v Sloveniji. bodo večni jamrači vsaj dobili pošteno klofuto. "Če Slovenci niso nikoli živeli v tujini, ne vedo, kako dobro je tu."

• Rafko / 03.09.2016. ob 22:05

Normalno, da hvali Slovenijo. Malo (ali pa veliko) zaradi vljudnosti, veliko (ali malo), zaradi ameriške plače. Mi bi tudi dobro živeli s slovensko plačo v Zimbabveju.

• bistra2005 / 06.09.2016. ob 10:52

nisemhlapec....v prvem delu se strinjam s teboj, v drugem pa preidemo na naše klasične teme, da raje pojamramo, kot pa da bi kaj spremenili. Imam kar precej kolegov, ki so v letih, ko je bilo treba študirati, raje posedali po kafičih, danes je pa seveda kriza.

• traktor / 06.09.2016. ob 10:52

Doma imam dve z diplomo, obe sta brezposelni, kaj sedaj?

• Oregon / 04.09.2016. ob 14:52

no, z delavsko plačo je kar trda tu, pol Slovenije je na 600 evrov, v ZDA je vseeno 2x toliko prag revscine ob na splosno nizjih cenah skoraj vsega nujnega.

• Jes / 04.09.2016. ob 14:52

ne flancaj.

• marker / 04.09.2016. ob 19:53

Če celo migranti nočejo ostati pri nas, si lahko marsikaj mislimo....

• nisemhlapec / 04.09.2016. ob 10:57

V Sloveniji ti je lahko dobro,si srečen,lahko narediš tudi kaj zastonj,če zaslužiš dovolj,mar ne Noah?Če zaslužiš denar na tujem.Pri nas ga je na pošten način zelo težko zaslužiti doovolj.

• MarkJurko / 04.09.2016. ob 10:57

Nismo vsi materialisti, tudi, če ne zaslužimo lepe denarce, niti doma, še manj v tujini. Vse je odvisno od človeka. Ni v denarju vse, res pa se brez, ne da živeti. Je pa še vedno dovolj ljudi, ki so najprej ljudje in ne mislijo samo, kako nekoga "ofrnažiti", da bi sami imeli čim več.

• Rafko / 04.09.2016. ob 10:57

MarkJurko. Zakaj pa vseskozi drugače tako zelo jamraš (v preteklih komentarjih).

• nisemhlapec / 04.09.2016. ob 10:57

MarkJurko,težko je biti človek s praznim hladilnikom.Naj si odrežem roko in rečem,najejte se deca?Je rekel Jani.In vedno več nas je takih,ki vedno več delamo za vedno manj.

• kranc / 04.09.2016. ob 00:47

ne drzi vse kaj pise sem zivel in se zivim v ZDA drzavi Connecticut blizu New haven tu je redko da sosed soseda pozna ali se druzi v Sloveniji se bolj druzimo. Noel zakaj se nisi gladko naucil slovensko,jaz sem se anglesko Americani so mjenja da so super power in tujec boljsenaj ne kritizira ce hoce imeti mir Jaz govorim samo resnico v ameriki pa kaj je americanom vsec da ni zamere in mir

• fizik10 / 04.09.2016. ob 00:47

Kranc, mene pa zanima, zakaj ti živiš v ZDA, če jo pa tako kritiziraš? Kritiziraš tudi Noela, da se ni gladko naučil slovenščine, jaz mislim, da jo precej dobro govori...vsaj tako dobro, kot si ti slovnično napisal ta članek. Konec koncev pa tako kot ti nisi zadovoljen s sosedi, tudi sosedje niso zadovoljni s teboj...zato te ne pozdravljajo.

• kranc / 04.09.2016. ob 00:47

fizik10 cebi ti zivel zunaj Slovenije cez 55 let in ne imel stika z slovencino bi ti bolje znal? Mene tu vsak sosed pozdravi Vem kaj govorim Jaz sem se preselil in zivim v Sloveniji kjer srecam samo prijazne ljudi Slovence.Ti nimas pojma o pojma

• marker / 04.09.2016. ob 07:13

Naša politika bi nas rada prepričala, kako nam gre dobro. To je edina poanta tega članka.

• MarkJurko / 04.09.2016. ob 07:13

Sam bi malo obrnil, čeprav je bistvo isto. Politiki nas prepričujejo, da živimo enako dobro kot oni, ki za malo dela, nič odgovornosti, rednimi mesečnimi prejemki, za brezbrižje do državljanov, jim to zelo dobro uspeva. Res živijo kot bogovi! Bonitete vseh vrst, ti resnično ne bi nič naredili zastonj za delovnega človeka.

• TDK / 04.09.2016. ob 07:13

Več kot očitno. Volkovi ovce prepričujejo, da je zakol najboljša stvar, ki se jim lahko zgodi.

• začuden / 03.09.2016. ob 22:18

Nič ti ne veš kje živiš Noah, zate je itak povsod lepo...

• 6fbebi52 / 03.09.2016. ob 22:18

Le zakaj bi bilo za njega povsod lepo,čepa je Slovenija po njegovem NAJBOLJŠA!!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.