SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

Slovenski škofje poudarili pomen vere v boju proti sovraštvu

2,96

termometer

Kristjani danes praznujejo veliko noč, s katero se spominjajo Jezusovega vstajenja od mrtvih. Kristusovo vstajenje so naznanile jutranje maše, ki pomenijo vrhunec velikonočnega praznovanja. Slovenski škofje so maše darovali v stolnicah, pri tem pa poudarili pomen vere in upanja v boju proti zlu, sovraštvu, krivici, nasilju in pesimizmu.

Komentarji

25

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• triglav... / 22.04.2019. ob 09:24

Le kaj je bog naredil dobrega človeštvu? In kaj dobrega je naredila za ljudi RKC? Če obstaja bog, bi on najprej ukinil prav RKC, združbo vseh vrst prevratov!

• tastar / 21.04.2019. ob 16:53

Kristus je vstal in ŽIVI MED NAMI. Aleluja. In živi Bog je med nami in nekateri smo ga že videli in pričujemo da mi ne služimo mrtvemu in nememu Bogu.

• sanfrancisco / 21.04.2019. ob 13:10

Velika noč je lep krščanski praznik. Osebno sicer ne obiskujem cerkve, jo pa moji domači, in prav je tako. Vedno z veseljem prisluhnem papeževim besedam, me pa vedno znova razočarajo slovenski nadškofje, ki nikakor ne zmorejo brez politizacije. Politiziranje na največji krščanski praznik, je skrunjenje le-tega.

• Mira / 21.04.2019. ob 13:10

Zakaj je to največji krščanski praznik? Ne bom nikoli razumela. Zame je največji praznik božič, ko se praznuje rojstvo otroka in začetek novega življenja. Ne pa smrt in vstajenje od mrtvih, česar normalen in povprečno inteligenten človek itak ne more verjeti. In kje se vidi odrešitev sveta? Jaz ga ne vidim, vsak dan je ta svet bolj v pogubi, ne pa odrešen.

Tako pač je. Velika noč pomeni kristusovo žrtvovanje, smrt in ponovno rojstvo. Zato je to večji praznik kot Božič, ki je samo kristusovo rojstvo. Na religije ne smeš gledati iz znanstvenega vidika, ampak iz filozofskega.

• fizik10 / 21.04.2019. ob 13:10

SANFRANCISCO, se strinjam. Da, za smrt in ponovno rojstvo...tudi, da trpljenje ni brez smisla,...in predvsem za zmago nad smrtjo, kar je temelj vere. Plus+ :)

• tastar / 21.04.2019. ob 13:10

Mira ti nimaš pojma in zato ne razumeš. Maš pa prav glede povprečnosti in povprečen človek ne razume da imamo duše ki so večne, kaj šele da se je Bog utelesil in vstal. Glede normalnosti pa povprečneži niste merilo. zame in za mnoge ste podpovprečni sposobni dojemanja. Vprašanje je če živali nimajo več občutka za dojemanje duše.

Hvala Fizik.

• olinad / 21.04.2019. ob 12:21

Tri stvari so najpomembnejše: prva je zavedanje, druga zavedanje in tretja je zavedanje.

• triglav... / 21.04.2019. ob 11:42

Na podarjenih slovenskih gozdovih na Pokljuki naj naredijo maše. Lažejo, kradejo.... Hipokrizija. Nič resničnega ni v tej črni združbi. In oni naj bi bili zastopniki boga, Jezusa....

• JureMlinar / 21.04.2019. ob 11:42

Gozdovi so bili vrnjeni, ko je bankrotiralo revolucionarno pravo in je bilo treba pogledat v zemljiške knjige. Da lažejo in kradejo so te naučili na partijskem tečaju v Kumrovcu. In če v celi Sloveniji najdeš katoličana, ki bo rekel, da je on zastopnik Jezusa, ti bo nadškof z veseljem plačal gajbo piva.

• Mira / 21.04.2019. ob 11:42

Jure Mlinar, in kako so potem sploh prišli do tega premoženja? Koliko gradov in drugih nepremičnin je cerkev pokradla z "odpustki"? In če se že gremo pravičnosti, zakaj Cerkev sploh potrebuje neko premoženje? Bog jim itak pomaga. Ko enkrat dobijo vrnjene neke nepremičnine, pa spet jokajo, kdo jih bo vzdrževal. Spet naj pomaga država. In posredno seveda državljani z davki, ki jih plačujemo.

• Mira / 21.04.2019. ob 11:42

Torej, če povzamem, vse cerkeveno zadeve pokrivamo državljani, verni ali neverni, člani te sekte ali ne člani. Ker smo državljani Republike Slovenije, jih plačujemo.

• JureMlinar / 21.04.2019. ob 11:42

A mi lahko zaupaš kakšen konkreten znesek? Pa ne pozabi navesti vira svoje informacije, da se bomo lahko bolj smejali.

• slov1ec / 21.04.2019. ob 11:42

&MIRA. "Kako so sploh prišli do premoženja ?" Vsekakor ne po vzoru komunistov z zaplembo, nacionalizacijo ! Bil sem večkrat priča v bolnici, ko so umirajoče tolažili in jim stali ob strani duhovniki, nikoli pa ni bilo kakšnega politkomisarja. In mnogi, brez dedičev so, pred pričami prostovoljno zapuščali imetje Cerkvi. In denacionalizacija, je samo poprava storjenih krivic. Saj če nikomur nič vzameš, tudi nimaš kaj vračat. Pravna država pač !

• fizik10 / 21.04.2019. ob 11:42

Uboga MIRA! Upam, da bo nekoč prišel dan, ko boš osvobojena sovraštva do Cerkve. Trpiš zaradi tega in to se razbere iz vsakega tvojega komentarja. Mira, sem precej razgledani, ampak če ne bi imel potomcev ali bližnjih sorodnikov, bi tudi jaz svoje premoženje podaril Cerkvi, kakor se je to dogajalo v preteklosti. Želim ti čim manj sovražnih izpadov in obilo ljubezni do bljižnjih.

Triglav, kakšnih podarjenih gozdovih??? Če bi država bila poštena, bi Cerkvi poplačala odškodnino za brezplačen in nasilen najem in praznjenje cerkvenih gozdov za dobo dobrih 40 let. Kar lepa cifra bi to bila:). Naj te še spomnim, da so sedaj gozdovi pod taktirko RKC veliko bolje vzdrževani, kot so bili prej pod okriljem države, pa tudi gozdni delavci so sedaj bolje plačani, kot prej v državnem gozdnem podjetju.

Mira, najprej boš morala ločiti pojme "sekta" in "veroizpoved". Sicer nisi edina, ki teh stvari ne obvladaš, zato se mi zdi zelo smiselna uvedba šolskega predmeta, ki bi opismenil prebivalstvo tudi v tej smeri. Glede premoženja bi te samo opomnil, da ni nič duhovnikovega,kar je Cerkvenega in zato nihče po duhovnikovi smrti nič ne podeduje, kar je Cerkvenega. Cerkveno pa je naše skupno, saj smo mi Cerkev, kar pa ne pomeni, da lahko odneseš domov, ker ni osebno tvoje ali moje...

• cuota / 21.04.2019. ob 11:14

Hja,ta je dobra "nekam znani so nam koraki,s katerim so se hoteli znebiti jezusa"pedofilski duhovniki in njihovi pomagači pa se res trudijo za to....

• JureMlinar / 21.04.2019. ob 11:56

A zdaj so ti pa kar naenkrat nedolžni? Še malo prej si na drugi strani namigovala, da so si pa mogoče sami krivi.

• Mira / 21.04.2019. ob 10:54

In zdaj bo zmolil en očenaš in dve zdravamariji in tistih 156 nedolžnih žrtev v Šri Lanki bo oživelo!

• fizik10 / 21.04.2019. ob 10:54

Vidim, da ti je razumevanje tuje, zato se tudi trudim razumeti tvoje sovražne reakcije

• Mira / 21.04.2019. ob 13:02

V ustavi je cerkev ločena od države. Zakaj moramo državljani Republike Slovenije karkoli plačevati za to inštitucijo? Ker so nas kot dojenčke naivni starši krstili in smo bili samodejno vpisani v cerkvene knjige kot "Kristjani"?

• fizik10 / 21.04.2019. ob 13:02

MIRA, kaj pa ti plačuješ??? Pa poglej še z druge strani: Zakaj moramo za vsako obnovo cerkve prositi soglasje državnega Spomeniškega varstva???...če pa je Cerkev ločena od države??(naj te spomnim, da država v zeeelo redkih primerih kaj primakne za obnovo). Zakaj mora Cerkev plačevati davek od svojega premoženja, če pa je ločena od države???(tega davka je do sedaj bila oproščena le za sakralne objekte). Ja, veliko je teh "zakaj", ki se jih ti nisi spomnila.

• tastar / 21.04.2019. ob 13:02

Mela si modre starše in si v današnjem odpadniškem in egoističnm svetu sama postala to. Drugače pa Bog te blagoslovi da boš spoznala resnico . Mnogi smo jo. Je pa Bog tudi rekel da bo ZAKRKNIL možgane ljudem da ne bodo razumeli časov. In res imaste ljudje zakrknjene možgane.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.