SiolNET. Siol Plus Kolumne
  • Messenger
  • Messenger
Urbani portreti

Ko vozim, pijem … vodo!

0,83

termometer

Na začetku tega (pred)praznično obarvanega besedila moram seveda navesti pridržek. Sem človek, ki imam v svojem družinskem DNK zapisan boj proti čezmernemu pitju alkohola.

Komentarji

10

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• kawboy / 29.12.2017. ob 07:05

Ni treba, da med vožnjo piješ, ampak pred tem lepo in varno ustavi ter pij če si žejen. Tako ogrožaš sebe in druge v prometu če piješ vodo ko voziš.

• MarkJurko / 29.12.2017. ob 07:05

Točno to. ko voziš ne pij ničesar. Sem pa že videl žensko, v eni roki sendvič v drugi telefon, pa malo sem in tja po cesti. Ni pila, je pa jedla in telefonirala, kar tudi ne bi smela, niti kak drug voznik. Skoncentriraj se na vožnjo. Prav zato ker me poleni in odvrne pozornost na cesto ne maram vklopit tempomata niti nima naslonjala za desno roko. Danes bil prav pozoren, voznikom ni dovolj en vozni pas na regionalki, ampak saj s kolesom ali več morajo peljati po nasprotnem voznem pasu.

• MarkJurko / 29.12.2017. ob 07:05

Da ne omenjam kako to zgleda v nepreglednih ovinkih. Škoda le, da taki vozniki ne naletijo na kak velik tovornjak.

• tonhcek / 29.12.2017. ob 06:40

Ko sem zadnjič slišal za pižama akcijo, sem pomislil, da bo marsikdo naredil zaključek, da zdaj pa ni problem, če pije. Bo mami prišla... Žalostno, da nekdo sploh zazna potrebo po takšni akciji.

• puščica2 / 30.12.2017. ob 11:43

Statistika je nevarna reč. V količino popitih pijač šteje tudi pijača, ki so jo popili razigrani irski navijači (in ostali pivci), ki pa v število odraslih oseb niso všteti. Italijani niso poznani kot pijanci, pa imajo neverjetne količine popitega alkohola na prebivalca.

• mimi129 / 30.12.2017. ob 11:43

Vsekakor ne več kot Slovenci in vsekakor nimajo na 100.000 prebivalcev toliko prometnih nesreč zaradi alkoholiziranih voznikov in vsako leto rekorda po številu samomorov. Primerjava z Italijani je bedasta. Italijani pijejo ob jedi, kulturno, so kulturni pivci; Slovenci pa se nalivajo brez meja za šanki.

• MarkJurko / 30.12.2017. ob 11:43

A to med vožnjo? Če pije, ko ne vozi in nima potem namena z avtom domov ali v naslednjo oštarijo, ni problem, naj kar pije komur paše.

• MarkJurko / 30.12.2017. ob 17:44

Ko vozim ne pijem nič ampak se posvečam v celoti vožnji, prometu, dogajanju in dogodkom okoli sebe!

• manemebasat / 29.12.2017. ob 16:13

Tale Rugelj mora pa biti en zatezen in dolgocasen tip.

• mimi129 / 29.12.2017. ob 16:13

Ja, res ni tipični Slovenec, kar je dobro zanj. Slovenci zavzemamo prva mesta po številu samomorov, umorov v družinskem krogu, pitju alkohola- ki je verjetno glavni vzrok za prvi dve dejanji. G. Rugelj starejši ni mogel biti priljubljen pri večini Slovencev, ker nam je pokazal ogledalo. Njegov naslednik bi nam glede gornjih prvih mest presneto prav prišel.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.