SiolNET. Posel danes Novice
  • Messenger
  • Messenger

Hrvaški turizem se ohlaja, bodo Slovenci letos dopustovali ceneje?

8,83

termometer

Po več zaporednih rekordnih turističnih sezonah na Hrvaškem se zanimanje za Jadransko obalo letos zmanjšuje. Turističnim delavcem skrbi povzročata ohlajanje evropskega gospodarstva ter oživitev cenovno dostopnejših destinacij v Turčiji in Tuniziji. 

Komentarji

41

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• uporabnik51 / 08.03.2019. ob 11:02

Ja, sanjajte Slovenčki. Mislite, da ste zaželeni s svojimi zalogami, ki jih pripeljete s sabo, s svojo nizkocenovno potrošnjo, s svojimi prikolicami, cenenimi vikendi in šotori. Hrvati od nekdaj ciljajo na bogate goste, mi smo samo izhod v sili. Njihova težava je samo v tem, da bi silno radi bogateli brez velikega dela in vložkov.

• DamDam / 08.03.2019. ob 11:02

Največ pripeljanih zalog sem videl pri nemških turistih.... Tudi mi za prve dni pripeljemo hrano s seboj, da ne rabiš takoj po malenkosti v trgovino. Sicer pa kampiranje že dolgo ni več poceni....

• sanfrancisco / 08.03.2019. ob 11:02

Na kraj pameti mi ne pride, da bi nekam na jug Dalmacije vlačil hrano. Poletna vročina, gužva, trajekti, v prtljažniku pa hrenovke in poli klobasa😂 A to res počne folk? Pa saj imajo isto trgovine kot mi tu. Niti na Lastovo, ki je pa res bolj ubog glede trgovin, nisem nič pripeljal. Ne razumem, čudno se mi zdi. Še peljati se ni fajn s tako naloženim avtom, da ne omenjam varnosti.

• nakaza / 07.03.2019. ob 11:59

Ma ne njim, njim se turizem dogaja...

• cuota / 07.03.2019. ob 11:59

NAKAZA,dvomim,da bo ponos kroatov tako nizek,da bodo nekoč priznali,da brez slovencelnov na njihovem (čeprav je že večinski obalni del v rokah tujcev) "morju"ne bi bil tisto,kar že 50 let je...

• cuota / 07.03.2019. ob 13:06

Slovencelni dopustovali ceneje?Turistična taksa je njihov največji strošek,barake iz 60-ih let so pa itak brezplačne...50 kg konzerv in 20 kil kruha v Trabantu,pa je dopust...,slike na facebook pa fotomontaža iz Havajev...

• DamDam / 07.03.2019. ob 13:06

CUOTA, ali si sploh kdaj bil na hrvaškem morju? Lesenih barak že dolgo ni več, kampiranje je trenutno med dražjimi oblikami turizma. Lepo je tudi drugje po svetu, lepo je tudi v Sloveniji. Nama z ženo, ki sva na morju kake 4 mesece letno pa prav odgovarja bližina hrvaške obale,,da greva lahko enkrat mesečno malo domov preverit...

DAMDAM,nekaj ti bom dopisal,a vem,da tega ne boš razumel:planet zemlja ni POL Slovenija in POL kroaška,ko boš to v svojih miniaturnih možganih po večmesečnem premišljanju doumel,boš razumel....

• sanfrancisco / 07.03.2019. ob 13:06

Slovencelj gre za 300 eur v Turčijo ali Tunizijo, v nek hotelski kompleks, kjer lahko neomejeno je in pije do nezavesti. Po povratku, pa ves vzhičen razlaga kako je bilo super in, da nikoli več ne gre Hrvatom. Vmes pa zamolči, da je prvič letel in, da je bil to poceni dopust za rajo. Tako to v resnici izgleda. Jadralci iz celega sveta, pa hodijo v Hrvaško najemat jadrnice, da lahko vidijo lepote Jadrana.

CUOTA, to, kar si mi napisal, več pove o tebi in tvojem umskem nivoju, kot o meni. Glede na to, da sem verjetno obiskal več sveta, kot si ga ti s prstom po zemljevide, ne vidim nobene potrebe spuščati se na tako nizek umski in socialni nivo, da bi ti lahko odgovoril v podobnem tonu.

SAN FRANCISCO, res je tako. Najsi o Hrvatih, kot politikih mislimo karkoli, Jadran je prekrasen. Tudi ljudje na Kvarnerju in Dalmaciji, s katerimi se druzim ze kar nekaj casa, so gostoljubni ljudje z odprto dušo. Kot vsepovsod, imaš izjeme tudi na HR,vendar, ko te domačini enkrat sprejmejo, si njihov. Tega drugje praviloma nisem opazil...

DAMDAM,ne bodi nesramen in se ne znašaj nad mano.Začel si ti.Če se ne bi obesil na moj komentar,ne bi jaz sedaj zgubljal časa s tabo.V bodoče pri svojih obešanjih na komentarje drugih dobro premisli,ali je vredno zapravljati čas zanje.....

DAMDAM,ne ven kakšen "človek"si,a te prosim,da če že daš en brezvezen komentar z brezvezno vsebino,odgovori,ne z minusi....hvala...

Mi ni čisto jasno, kaj je hotel CUOTA s tem slovnično in vsebinsko nesmiselnim stavkom povedati....Upam, da ne misliš, da imam čas spremljati umotvore prepotentnih od staršev vzdrževanih mladcev, ki imajo v svojem nedelu dovolj časa provocirati in trositi bedastoče po forumih.....in biti v vsaki temi vsevedno pametnejši....

• Koleraba / 07.03.2019. ob 12:27

V tem svetu je vse vedno dražje. Res, da je Kitajski šrot artikel cenejši, a cena ki se na koncu plača je dosti višja od tega kar smo plačali. Turizem pa je itak poceni. kako da ne? Danes greš okoli sveta za 2000€, s vsemi hoteli in stroški vključenimi. Hrvaška pa prav da ima ceno kot jo ima. Hočeš, nočeš...so evropski Filipini...

• klincek / 07.03.2019. ob 17:00

Južna dalmacija ZAKON.

• cuota / 07.03.2019. ob 17:00

Kaj se misliš poročit?

• jankovi1 / 07.03.2019. ob 12:41

Manj nas bo lepše bo. Še vedno je pivo na Pagu cenejše, kot v Portorožu.

• 78456 / 07.03.2019. ob 12:41

jankovi1 Ti pa si malo omejen,primerjat Portorož z Pagom je kot bi primerjal Mercedes z Jugom.Lahko pa ti povem,da tvoje pivo v portorožu ni kaj dosti dražje kot drugje v SLO

• jugda / 07.03.2019. ob 12:41

Kampi se izboljsujejo in so zelo prijazni. Domacini tudi. Istra. Dvomim, da je kje drugace, seveda če se obnašaš kot gost. Sem oa videl slovenceljne, ki mislijo, da so za par kun kupili cel kamp. In temu primerno obnađanje. Zato nas ne marajo!

• DamDam / 07.03.2019. ob 12:41

Res ne vem, kaj je v Portorožu lepšega, kot na Pagu, da se pisec tako "zgraža" in zmerja drugačemislečega...Je čistejše morje, lepše vreme, več destinacij za navtične izlete? Ne vem, res ne vem...

• cuota / 07.03.2019. ob 12:41

DAMDAM,čistejše morje,lepše vreme,več destinacij...brez zamere,a si na kokainu?

• DamDam / 07.03.2019. ob 12:41

Kaj sem rekel o CUOTI...? Kot mlad, objesten in razvajen petelinček želi s svojim žaljivim in prepotentnim besednjakom imeti zadnjo besedo. Seveda, portoroška popoldan rjavkasta voda je mnogo čistejša od paške. Tudi za čoln je Portorož idealno izhodišče. Lahko greš v Trst, na Triglav, v Postojnsko.... S Paga pa le kakih 100 otokov v neposredni bližini..

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.