SiolNET. Avtomoto Novice
  • Messenger
  • Messenger

Honda uradno: nič več dizlov v Evropi

1,85

termometer

Pri Hondi so potrdili, da bodo čez dve leti v Evropi prenehali s prodajo avtomobilov z dizelskim motorjem. Takega imata zdaj še civic in H-RV.

Komentarji

8

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• JanezS / 25.09.2019. ob 19:52

Škoda, Hondin dizel je odličen. Kdaj bodo že nehali s histerijo?

• Matjaz / 26.09.2019. ob 02:09

Honda je bila v preteklosti pojem za športne avtomobile. Potem pa je zacela izdelovati softyče ala CR, ...in da celo dieselske motorje je začela vgrajevati. Bila je pojem za vzdrzljive atmosferske motorje . Iz 2l atmosferskega motorja v RTypeu so iztisnili 200km.

• fizik10 / 25.09.2019. ob 18:32

Japonske odločitve sem doslej jemal, kot odločitve preudarnih ljudi.... Tehnični podatki jasno kažejo, da dizli nove generacije dajejo občutno manjši izpust toplogrednih plinov, trdnih delcev in vseh , za organizme škodljivih snovi, kot bencinarji nove generacije. Z vso gotovostjo trdim, da so s to potezo brcnili v temo in dajem prav Mercedesu, ki se je odpovedal razvoju bencinskih motorjev. Žal avtomobilska industrija vse pogosteje pada pod okrilje populizma in ne stroke.

• DamDam / 25.09.2019. ob 18:32

Tudi jaz sem razočaran nad to histerijo.. Leto in pol nazaj sem kupil dizla in vozim se precej bolj varčno , kot bi se z bencinarjem, čisto pa vsaj tako, če ne bolj..

• fizik10 / 25.09.2019. ob 18:32

DAMDAM, sem prepričan, da si z nakupom dizla le profitiral. Je občutno varčnejši. Ob vsem niti slučajno ni res, da bi bil sodoben dizel"dirty". Sodoben bencinar je bolj umazan ter bolj škodljiv za zdravje in okolje, kot sodoben dizel. To dokazujejo tehnični podatki izpustov, ki so dostopni vsakomur. Primerjaj podatke avta enake moči, enake teže in enakih oblik.Enostavno ne razumem zakaj stroka sledi zahtevam nepoučenih politikov.

• cyc / 25.09.2019. ob 07:32

Surfanje na histeriji ... :) Gretenizem. Potem bo pa CO2-ja preveč, pa spet ne bo OK.

• LeonDobnik / 25.09.2019. ob 16:44

Te budale nas bodo prpeljale nazaj v SFRJ ko se bomo s PAR NEPAR tablicam fural

• Dejan_007 / 26.09.2019. ob 08:46

Japonci vedo kaj delajo! Dizle je potrebno definitivno odmakniti iz prometa.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.