SiolNET. Siol Plus Kolumne
  • Messenger
  • Messenger

Gams odgovarja Mazziniju: Napadi na znanost so pot v mračne čase

1,17

termometer

Na kolumno Mihe Mazzinija z naslovom Slovenska znanost priporoča: ženske v okove! se je s kolumno Kaj si ti osebno naredil za ženske? odzval Matjaž Gams. Mazzini je nato spisal odgovor z naslovom Mazzini odgovarja Gamsu, obema v eni osebi, Gams pa zdaj ponovno odgovarja Mazziniju. Odgovor Matjaža Gamsa objavljamo v celoti, kot smo ga prejeli.

Komentarji

5

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• elnarim / 05.06.2018. ob 15:48

"Na koncu še enkrat – napadi na znanost so pot v stare mračne čase." Jaz polemike ne razumem kot napad na znanost. Konec koncev tudi ta obširni odgovor to potrjuje. Lahko pa je razumljeno tudi obratno, da pomeni napad znanosti na svobodomiselnost umetniškega izražanja, pot v stare mračne čase.

• paleoknives / 05.06.2018. ob 16:01

No, povedala sta si svoje. Mazzini je malce pretiraval in jemal iz konteksta (se pač ne marata), Gams pa je podal nekaj ozkih pogledov na sodobno situacijo. Zdaj imata pa zadosti, ker je tole že malo dolgčas brat. Se pa malce strinjam s komentarjem od Enalrima...

• Alex2017 / 05.06.2018. ob 19:52

Gams:"znanost sem jaz! Wikipedija pa moj vecinski vir:)"

• Aleksij / 08.06.2018. ob 10:16

Obstaja tudi t.i. čustvena inteligentnost. V pisanju gospoda Gamsa je ni veliko.

• kernest / 05.06.2018. ob 14:38

Problem nekaterih je ta da se obnašajo kot da so nekakšni certificirani revizorji nelastnih mnenj v skladu z svojimi videnji sveta okrog sebe .....

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.