SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

Nižja gospodarska rast, finančni minister kolegom ukazal varčevanje #video

3,03

termometer

Ohlajanje gospodarstva ter predlagana ukinitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja majeta temelje proračuna za prihodnji dve leti. Umar je danes vladi predčasno predstavil projekcije gospodarske rasti in poslabšal napovedi rasti BDP tako za letos kot za prihodnji dve leti. Proračun, ki je sicer najbogatejši doslej, je naravnan preveč optimistično, alternative v primeru črnih scenarijev ni, je pred tem opozoril ekonomist Maks Tajnikar.

Komentarji

23

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• MP1501 / 12.09.2019. ob 14:13

Tajnikar ima prav, samo vprašanje je, če ne bo Šarec poljubil roko Kordišu in Lukecu in pač sprejel njune zahteve. Vlada planira 3%. To je 2x več kot ima EU območje, ki je pa naš glavni izvozni trg. Če pade na bolj realnih 1,5%, to pomeni 600 MIO eur izpada!!! Pa tu notri še ni učinkov prenosa DZZ. Očitno Levica misli, da denar raste na drevesu. Normalno, saj ga sami nikoli niso služili, mulci razvajeni.

• pavel / 13.09.2019. ob 08:45

ne vem od kje jim izračun da bo minus če posrednik pade ven--to je zavarovalnice--se pravi--če dam zavarovalnici 35 eur ona od tega da nekaj zdravstvu in zadeva ,,laufa"--če pa bi dali zdravstvu denar direktno bi imeli pa izgubo--nekaj tu ne štima--se pravi številka 1 da denar št.2.-ta pa št.3--vse je o.k.če pa da št.1 direktno št.3 bo pa manjkal denar---kako že to izračunate

• Astrolog / 12.09.2019. ob 14:33

Uh, sami magistri in doktorji ekonomije so do sedaj komentirali članek, tukaj res nimam kaj pripomniti.

• DiscoViking / 12.09.2019. ob 14:33

Sej res ne...razen če bo kaj o nacionalizaciji in socializmu povedal. To mam občutek, da je tvoje področje.

• Astrolog / 12.09.2019. ob 14:33

DISCOVIKING, še enkrat vas vljudno prosim, da na moje komentarje ne odgovarjate, z vami se res nimam namena ukvarjati, niti približno se vam ne sanja, kaj je moje področje. Če imate psihične probleme, obiščite psihiatra, če se v moje zapise vtikate zaradi sovraštva, je to vaš problem, sam vas dojemam, kot ubogo bitje, ki le tukaj na portalu lahko izkaže svoje frustracije. Ne bom napisal, da vas pomilujem, saj lahko sami največ naredite za spremembo svojega stanja.

• Astrolog / 12.09.2019. ob 14:55

Pregreto gospodarstvo se mora (vsaj) občasno tudi malce ohladiti, tak je naravni zakon. 19 milijard evrov prihrankov naj pa gospod Tajnikar pusti pri miru, državljani so bili z različnimi obveznicami že tolikokrat "nategnjeni", da za 2% obrestno mero ne bodo na glavo skakali v bazen, v katerem ni vode. Sicer pa je naloga vlade, da bdi nad proračunom, mi ostali niti družinskih ne obvladujemo.

• cuota / 12.09.2019. ob 13:26

NIŽJA GOSPODARSKA RAST,če ste v Rusiji porabili v 2 dneh milijone,seveda da je gospodarska rast nižja...če boste hodili vsak teden dvakrat gor,pa je sploh ne bo....

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.