termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Poletje je čas, ko na plan pridejo različne žuželke in insekti. Muhe, komarji, sršeni, ose, čebele in kobilice so lahko izjemno nadležni, še posebej če najdejo pot do vašega doma. S trajno namestitvijo komarnikov lahko na naraven in povsem neinvenziven način preprečite njihov vstop v dom. Niso pa uporabni samo kot zaščita pred žuželkami, saj so veliko bolj vsestranski.
Osnovna funkcija komarnikov je zaščita pred vdorom insektov v notranje prostore. Čeprav jih v tujini poznajo že več desetletij, so se pri nas začeli uveljavljati in prodajati šele pred nekaj leti. Poleg tega, da preprečujejo vstop majhnih živali v prostor, imajo komarniki še vrsto drugih uporabnih funkcij, ki lajšajo bivanje in vzdrževanje prostorov.
Ker so komarniki sestavljeni iz gosto tkane mreže v ponavadi temnejšem barvnem odtenku - odvisno od tega, za katero barvo komarnika se odločite -, so lahko poleti dobra zaščita pred močnimi sončnimi žarki.
Poleg tega ščitijo okna pred močnimi nalivi in ledeno točo. Ko padajo ledene kocke, te ne dosežejo okna, ampak se odbijajo od mreže.
Obenem namestitev komarnikov olajša vzdrževanje oken, saj prepreči nalaganje prahu, pajčevin in drugih smeti na okensko površino, kar pomeni, da vam jih ne bo treba pogosto čistiti. V spomladanskih in poletnih mesecih, ko po zraku potuje cvetni prah, lahko komarniki preprečijo vdor alergenov v dom. Svoje prostore boste lahko nemoteno zračili, ne da bi s tem tvegali vdor alergenov in alergijske reakcije.
Na trgu je mogoče dobiti več različnih vrst komarnikov. Izbira je odvisna od tipa oken in tega, kaj želite z njimi doseči. Prevladujejo rolo, plise, drsni, krilni in fiksni komarniki. Rolo komarniki se prilagodijo glede na potrebo.
Kakšen material mreže boste uporabili, je odvisno od želene zaščite. Prav tako je pomembna gostota tkane mreže - bolj gosto tkane ponujajo večjo zaščito in omogočajo manjše pronicanje svetlobe. Na trgu lahko dobite celo jeklene mrežice, primerne za okna, ki jih želite obvarovati pred morebitnimi vlomi. Obstajajo tudi mrežice, ki ščitijo vaš dom pred vdorom električnega sevanja.
Nove komarnike je najbolje namestiti takoj ob nakupu novih oken pri istem izvajalcu, saj se bodo ti najbolje skladali z videzom okna in kakovostjo materiala.
Ob nakupu oken si lahko omislite rolo ali drsne komarnike. Te je namreč najlažje kupiti skupaj z okenskim okvirjem.
Če se odločate za nakup komarnikov, a ne nameravate menjati oken in vrat, izberite komarnike, ki bodo najbolj ustrezali oknom, ki jih že imate. V tem primeru pridejo v poštev snemljivi komarniki, kakršni so fiksni, saj jih lahko kasneje zamenjate, ne da bi pri tem poškodovali okenski okvir in samo okno.
Namestitev komarnikov prepustite izvajalcem, saj gre za dolgotrajnejši nakup, nepravilna postavitev pa lahko poškoduje mrežo ali način odpiranja. Pri rolo komarnikih si lahko omislite tudi elektronsko funkcijo odpiranja in zapiranja, za kar bi moral poskrbeti izvajalec.
Fiksne komarnike lahko namestite sami, a morate biti pri tem pazljivi in natančno izmeriti dimenzije okenskega okvirja in mreže. Poleg tega boste morali pravilno napeti mrežo. Ne sme biti nameščena preveč ohlapno, ker lahko odpade.
Vsaj enkrat na letni čas se lotite čiščenja komarnika, da z njega poberete nabrane smeti in odmrle žuželke. To boste najlažje storili s sesanjem ali brisanjem s suho krpo.
Pri tem ne uporabljajte nikakršnih kemičnih čistil, saj lahko poškodujete mrežo in oslabite material.
S pravo oskrbo komarnikov lahko ti zdržijo tudi več desetletij.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.