termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Pri Facebooku so z zadovoljstvom ugotovili, da je večji del uporabnikov, ki so tvorili vzorec za raziskavo, vendarle raje vztrajal pri polomljeni aplikaciji, piše The Information, ki kot vir podatkov navaja neimenovano osebo blizu Facebooka.
Uklonili se niso niti uporabniki, ki so v času trajanja poskusa vprašljive zakonitosti naleteli na večurno popolno neodzivnost Facebookove aplikacije za Android. Namesto da bi se odrekli uporabi družbenega omrežja, so preprosto preklopili na okleščeno in počasno različico Facebooka v mobilnem brskalniku.
Facebook se po drugi strani igra z ognjem, saj želi z onemogočanjem pravilnega delovanja svoje storitve spodbuditi čustvene odzive – jezo, frustracije, razočaranje. Če je vodilo pri takšnih preizkusih lov vodilnih pri družbenem omrežju na potrditev, da uporabniki brez Facebooka ne morejo več, spletna stran The Information ne razkriva.
Česa takšnega si Facebook sicer ni privoščil prvič. Predlani se je na družbeno omrežje zgrnil plaz kritik, saj se je razvedelo, da je Facebook leta 2012 pri majhnem deležu uporabnikov (700 tisoč ljudi) namenoma spreminjal določene besede s čustvenimi pomeni in opazoval njihove odzive ter nadaljnja dejanja.
Če v prihodnosti pride do spora med tehnološkima velikanoma, se lahko zgodi, da bo Google Facebook preprosto frcnil iz ponudbe aplikacij ter dostop do nje in posodobitev zanjo onemogočil več kot milijardi uporabnikov na mobilnih napravah.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.