Četrtek, 10. 12. 2015, 19.02
9 let, 3 mesece
Citroën DS3 THP 150

Opozorilno barvo nosi z razlogom
Ta kričeče rumeno-črni sršen na atraktivnih, črnih platiščih napoveduje povsem drugačno zgodbo, kot "naš prvi", le 68-kilovatni DS3. Mnogim popolnoma neokusna rumena poudari poteze – tudi znotraj. Velik del armaturne plošče je enake barve kot zunanjost. Plastika zaradi rumene deluje za odtenek bolj ceneno kot zadržana siva ali črna. Nedvomno sicer drži, da se linije zaradi barve karoserije in notranjosti ne spremenijo, vsaj delno pa se spremeni značaj, še posebej če je drugačen tudi pogonski agregat, a o tem pozneje.
Hiter in trd
DS3 je sestavljen z mislijo na ovinke, kjer se ("kot smo že zapisali") obnese zelo dobro. In prav zato, pa tudi zaradi velikanskih atraktivnih platišč in posledično tudi zaradi "tankih" pnevmatik, nas je na slabših podlagah treslo kot za stavo. Kratka medosna razdalja in resnično trdo nastavljeno podvozje nista za vsakogar, še najmanj pa za mnogokrat preobčutljive dekline. Odlični, čvrsti in hkrati udobni sedeži z veliko bočne opore vsaj delno omilijo situacijo.
Boljši menjalnik
Menjalnik je v primerjavi s tistim, ki so ga deležni vozniki dizelskih različic, mnogo boljši. Hodi so bistveno krajši in "tisočkrat" bolj natančni. Pravzaprav gre za zgleden izdelek, ki se poda tako značaju kot tudi motorju tega citroëna. Ta pogosto v veliki meri vpliva na celotno izkušnjo in tako je bilo tokrat.
Turbobencinar mu ustreza bolje kot dizel
Verjamemo, da je od štirih motorjev, ki so na voljo, prav močnejši, 1,6-litrski turbobencinski najbolj primerna izbira za DS3-ja. Dokazal je (kot vedno), da je lahko varčen in ob primerno težki desni nogi tudi žejen. Vleče zvezno in z velikim veseljem. Ves čas kaže pripravljenost do trdega dela in voznika kar sam od sebe vzpodbuja k športnejši vožnji. Sto petdeset "konjev" je več kot dovolj tudi za to, da marsikdo ostane zadaj tudi na avtocesti. Varčni vozniki bodo zlahka dosegali tudi petinpollitrsko porabo.