27. 7. 2024,
23.14

1 mesec

Thermometer Blue 0,35
argentinska nogometna reprezentanca Francoska nogometna reprezentanca OI rezultati olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024

Sobota, 27. 7. 2024, 23.14

1 mesec

Pariz 2024, moški nogometni turnir, 2. krog, 27. julij

Argentina se je pobrala po uvodnem šoku

Argentina OI 2024 | Argentina se je pobrala po uvodnem porazu. | Foto Guliverimage

Argentina se je pobrala po uvodnem porazu.

Sobota je prinesla drugi krog moškega nogometnega turnirja. Argentina se je po šoku in uvodnem porazu pobrala in ugnala Irak s 3:1. Španci so po zmagi nad Dominikansko republiko z enakim rezultatom edina stoodstotna ekipa na turnirju.

maroška nogometna reprezentanca, OI
Sportal Francozi odpravili ZDA, Maročani po kaosu do presenečenja

Olimpijske igre, Pariz 2024, predtekmovanje, 2. krog:

Sobota, 27. julij:

V skupini A je do prvih točk prišla reprezentanca ZDA, ki je s 4:1 ugnala Novo Zelandijo, v večernem dvoboju so Francozi stežka premagali Gvinejo z 1:0.

"Argentinska" skupina B je po zmagi Ukrajine z 2:1 pred zadnjim krogom popolnoma odprta, saj imajo vse štiri izbrane vrste po tri točke. Dvakratna olimpijska zmagovalka Argentina je po kaosu v prvem krogu, ki so ga zakrivili maroški navijači, danes na svoji drugi tekmi premagala Irak. Za južnoameriško ekipo so zadeli Thiago Almada, Luciano Gondou in Ezequiel Fernandez, medtem ko je za Irak zadel Aymen Hussein.

Španci so si v skupini C napredovanje že zagotovili, zelo blizu pa je po zmagi z 1:0 nad Uzbekistanom tudi Egipt. Španijo je v vodstvo proti Dominikanski republiki v 24. minuti povedel Fermin Lopez. Čeprav so Španci prevladovali na igrišču, so debitanti na igrah v 38. minuti presenetljivo izenačili, potem ko je po podaji s kota z glavo zadel Angel Montes de Oca. V podaljšku prvega polčasa je Dominikanska republika ostala z desetimi igralci, potem ko je rdeči karton zaradi prekrška nad Paujem Cubarsijem prejel Edison Azcona. Za Španijo sta v drugem polčasu zadela še Alex Baena v 55. minuti in Miguel Gutierrez v 70. minuti, ko je štiri minute po vstopu v igro postavil končni izid.

Skupina D je ponudila srečanje z največ zadetki, Paragvaj je s 4:2 ugnal Izrael. Japonska je Mali zvečer strla z 1:0.

Lestvice:

Pariz 2024 rokomet Slovenija Španija
Sportal Tratnik s težavami, Bujakova 16., Savšek in Terčeljeva v polfinale, rokometaši začeli s porazom