LIGA NHL, KONFERENČNI FINALE, 23. MAJ

Washington Capitals v finalu, za Ovečkina je bila to tekma življenja

1

Washington Capitals | Foto Guliver/Getty Images

V sedmi, odločilni tekmi finala vzhodne konference sta se za veliki finale udarila Tampa Bay Lightning in Washington Capitals. Na koncu so v gosteh slavili hokejisti Washington Capitals, ki so Tampo premagali z visokih 0:4.

Vprašanj o nasprotnikih v velikem finalu ni več. Tam se bosta za Stanleyjev pokal udarila Vegas Golden Knights in Washington Capitals, ki so se v finale uvrstili po sedmi odločilni tekmi.

Pri Washington Capitals se je med strelce tokrat vpisal tudi legendarni Aleks Ovečkin, ki se je v svoji bogati karieri prvič uvrstil v veliki finale. Kot je sam dejal, ja bila to tekma njegovega življenja. Ovečkin je zabil prvi zadetek na tekmi že po dobri minuti. Dvakrat je zadel še Andre Burakovsky, v zadnji tretjini pa je četrti gol dosegel Nicklas Backstrom.

Braden Holtby | Foto: Reuters Foto: Reuters Zelo razpoložen je bil tudi vratar Braden Holtby

Zelo dobro je bil razpoložen tudi vratar Washingtona, Braden Holtby. Ta je ustavil 29 strelov na gol in dosegel še drugi zaporedni "shutout".

"Prvi gol je bil zelo pomemben. Za tem ste lahko videli, da smo imeli vse v svoji rokah. Holtby je bil danes neustavljiv, bil je res nekaj posebnega. Vsi smo se žrtvovali in mislim, da smo si zaslužili zmago," je po tekmi povedal Ovečkin.