liga NHL NHL Edmonton Oilers Vancouver Canucks

Torek, 21. 5. 2024, 7.02

Liga NHL, 20. maj, 2. krog končnice

Krvniki Kopitarjevih so se igrali z vodstvom, a na koncu jim je uspelo

Edmonton Oilers | Hokejisti Edmonton Oilers so po hudem boju in sedmi tekmi izločili Vancouver in napredovali v konferenčni finale. | Foto Reuters

Znan je še zadnji udeleženec konferenčnega finala lige NHL. To so postali hokejisti Edmonton Oilers, ki so na odločilni sedmi tekmi Vancouver Canucks premagali s 3:2. Naftarje – v prvem krogu končnice so izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja – v boju za veliki finale čaka najboljša ekipe rednega dela zahodne konference Dallas Stars. V finalu vzhoda se bodo New York Rangers pomerili s Florida Panthers.

Edmonton Oilers
Sportal Edmonton podaljšal upanje in sezono

Potem ko je Edmonton v seriji v zmagah zaostajal z 2:3, mu je uspel preobrat, zmagal je dvakrat zapored in se v Vancouvru razveselil napredovanja v konferenčni finale. Gostitelji so se morali na odločilnem obračunu znajti brez prvega strelca končnice Brocka Boeckerja, ki zaradi nerazkrite poškodbe ni igral.

Dobrih 19 tisoč gledalcev v Rogers Areni je v prvih 20 minutah spremljalo prevlado Edmontona, a sta mreži mirovali. Prvi gol je padel v začetku druge tretjine, ko je Cody Ceci zabil za vodstvo gostov. Štiri minute pozneje je pristaše gostujoče ekipe z golom za 2:0 razveselil Zach Hyman. V 35. minuti je imel Edmonton drugič na tekmi igralca več in številčno prednost kronal z zadetkom, na +3 je svoje moštvo odpeljal Ryan Nugent-Hopkins.

Naftarji so v zadnjo tretjino vstopili z otipljivo prednostjo, ki pa skoraj ne bi zadostovala za zmago. Conor Garland je v 52. minuti kot prvi premagal Stuarta Skinnerja, ki sicer veliko dela ni imel (Vancouver je sprožil zgolj 17 strelov). Filip Hronek pa je v 56. minuti znižal na 2:3 in napovedal vročo končnico srečanja. V tej se rezultat kljub poskusom domačih ni več spremenil.

Vrhunci srečanja v Vancouvru:

Edmonton je odpeljal zmago s 3:2 in dragoceno vozovnico za konferenčni finale.

V tem ga že čaka Dallas Stars, ki je v drugem krogi končnice s 4:2 izločil Colorado.

V finalu vzhoda si bosta nasproti stala New York Rangers in Florida Panthers.