Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
24. 2. 2017,
15.10

Osveženo pred

7 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,90

Natisni članek

Natisni članek

TViN televizija film priporočila Telekom Slovenije DKino Oskarji oskar

Petek, 24. 2. 2017, 15.10

7 let, 1 mesec

TV-priporočila

To so prejemniki oskarjev, ki jih ne smete zamuditi #video

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,90
TV-priporočila: Oskarji

V noči na ponedeljek bodo v Los Angelesu že 89. podelili zlate kipce. Ob tej priložnosti smo za vas na malih zaslonih poiskali 25 celovečercev, ki so pomagali pisati zgodovino Oskarjev.


Pobesneli Max: Cesta besa (Mad Max: Fury Road, 2015)

Adrenalinsko nadaljevanje znamenite postapokaliptične trilogije Georgea Millerja o cestnem bojevniku, ki je med zvezde izstrelila Mela Gibsona. Tokrat se tiranskemu vodji upirata Tom Hardy in Charlize Theron.

Oskarji (6): najboljša kostumografija, montaža, scenografija, maska in pričeska, mešanje zvoka in montaža zvoka.

V petek, 24. 2., ob 2.55 na HBO in v torek, 27. 2., ob 22.50 na HBO 3.

12 let suženj (12 Years a Slave, 2013)

Režiser priznanih dram Lakota in Sramota Steve McQueen predstavlja neverjetno resnično zgodbo o Solomonu Northupu – svobodnem temnopoltem Američanu, ki so ga sredi 19. stoletja ugrabili in prodali v suženjstvo.

Oskarji (3): najboljši film, prirejen scenarij in igralka v stranski vlogi (Lupita Nyong'o).

Film je na voljo v videoteki DKino in v spletni videoteki DKino na www.tvin.si.

Gravitacija (Gravity, 2013)

Dih jemajoči triler Alfonsa Cuaróna, v katerem se na videz rutinska vesoljska misija spremeni v divji boj za preživetje. V vesolju se za življenji borita Sandra Bullock in George Clooney.

Oskarji (7): najboljša režija, fotografija, montaža, izvirna filmska glasba (Steven Price), montaža zvoka, mešanje zvoka in vizualni učinki.

V soboto, 25. 2., ob 22.05 na POP TV.

Klub zdravja Dallas (Dallas Byuers Club, 2013)

Biografska drama o Teksašanu Ronu Woodroofu, električarju, rodeo kavboju, ženskarju in klenem homofobu, ki po tem, ko mu postavijo diagnozo, tako rekoč čez noč postane aktivist za pravice obolelih za aidsom ter borec proti farmacevtskim gigantom, političnim lobijem in birokraciji.

Oskarja: glavna moška vloga (Matthew McConaughey) in stranska moška vloga (Jared Leto).

V četrtek, 23. 2., ob 21.40 na TV SLO 2.
Film je na voljo tudi v videoteki DKino in v spletni videoteki DKino na www.tvin.si.

Misija Argo (Argo, 2012)

Napet in duhovit politični triler Bena Afflecka, ki obuja eno najdrznejših operacij v zgodovini CIE.

Oskarji (3): najboljši film, prirejen scenarij in filmska montaža.

Film je na voljo v videoteki DKino.

Umetnik (The Artist, 2011)

Prisrčen in zabaven poklon klasičnemu obdobju ameriške kinematografije spremlja hollywoodskega zvezdnika, ki se znajde pred razpotjem: naj sprejme zvočni film ali tvega zdrs v pozabo?

Oskarji (5): najboljši film, režija (Michel Hazanavicius), glavni igralec (Jean Dujardin), izvirna filmska glasba (Ludovic Bource) in kostumografija.

V ponedeljek, 27. 2., ob 1.50 na Planet TV.

Kraljev govor (King's Speech, 2010)

Ganljiva, za zgodovinsko dramo netipično pristna ter človečna zgodba o kralju, ki je jecljal, ko je britanski narod na predvečer vojne in množičnih medijev iskal voditelja in zahteval govorca.

Oskarji (4): najboljši film, režija (Tom Hooper), izvirni scenarij in glavna moška vloga (Colin Firth).

Film je na voljo v videoteki VOYO.

Revni milijonar (Slumdog Millionaire, 2008)

Uspešnica o 18-letni siroti iz Mumbaja, ki tekmuje v indijski različici kviza Lepo je biti milijonar. Ko ga policija osumi goljufije, začne pripovedovati življenjsko zgodbo o bratski povezanosti in rivalstvu, o neuslišani ljubezni in o usodah revnih, a vselej optimističnih ljudi.

Oskarji (8): najboljši film, režija (Danny Boyle), prirejen scenarij, montaža, izvirna filmska glasba (A. R. Rahman), izvirna pesem (Rahman in Gulzar), fotografija, montaža zvoka.

V ponedeljek, 27. 2., ob 3.10 na Cinestar. Film je na voljo tudi v videoteki DKino.

Ni prostora za starce (No Country For Old Men, 2007)

V zgodbi o človeškem pohlepu in nasilju spoznamo Mossa, ki med lovom po pustinjah ameriškega Juga odkrije kopico trupel, ob njih pa poln kovček denarja. Ko si ga prisvoji, mu začne za ovratnik dihati hladnokrvni morilec Chigurh, ki ljubi ubijanje in psihološko mučenje svojih žrtev.

Oskarji (4): najboljši film, režija (Joel in Ethan Coen), prirejen scenarij, stranska moška vloga (Javier Bardem).

V ponedeljek, 27. 2., ob 3.05 na Kino. Film je na voljo tudi v videoteki DKino.

Gladiator (2000)

Zgodovinski spektakel Ridleyja Scotta o slovitem rimskem generalu, ki po izdajstvu postane suženj in gladiator v areni, kjer njegova slava samo še raste. Ko prispe v Rim, je trdno odločen, da bo maščeval smrt svoje žene in otrok z usmrtitvijo novega cesarja, ki mu je povzročil toliko gorja.

Oskarji (5): najboljši film, glavni igralec (Russell Crowe), kostumografija, zvok in vizualni učinki.

V nedeljo, 26. 2., ob 20.50 na TV 1000.

Matrica (The Matrix, 1999)

Znanstvenofantastična pustolovščina nekdanjih bratov, zdaj pa sester Wachowski o računalniškem programerju, ki spozna, da je življenje na Zemlji samo iluzija in da so ljudje žrtve umetne inteligence. Ta manipulira s človeškimi življenji in se prek njihovih teles napaja z energijo. Je on njihov odrešitelj?

Oskarji (4): najboljša filmska montaža, zvok, zvočni učinki in vizualni učinki.

V ponedeljek, 27. 2., ob 22.50 na Kanalu A.

Zaljubljeni Shakespeare (Shakespeare in Love, 1998)

Romantična komedija britanskega režiserja Johna Maddena, ki prikazuje (večinoma izmišljeno) življenje mladega Williama Shakespeara (Joseph Fiennes) v času, ko je pisal tragedijo Romeo in Julija.

Oskarji (7): najboljši film, glavna ženska vloga (Gwyneth Paltrow), stranska ženska vloga (Judi Dench), izvirni scenarij, scenografija, kostumografija, izvirna glasba za komedijo ali muzikal.

V petek, 24. 2., ob 21. uri in v nedeljo, 26. 2., ob 21.20 na Diva.

Ko jagenjčki obmolknejo (The Silence of the Lambs, 1991)

Po istoimenskem romanu Thomasa Harrisa posnet kriminalni triler o neizkušeni agentki FBI, ki poskuša s pomočjo zaprtega psihiatra in kanibalskega množičnega morilca, pretkanega dr. Hannibala Lecterja, ujeti nekega drugega serijskega morilca, ki odira svoje žrtve.

Oskarji (5): najboljši film, režija (Jonathan Demme), glavni igralec (Anthony Hopkins), glavna igralka (Jodie Foster), prirejen scenarij.

V nedeljo, 26. 2., ob 23.35 na Planet TV.

Pleše z volkovi (Dances with Wolves, 1990)

Poročnik John Dunbar si želi spoznati življenje v ameriški preriji, preden to popolnoma izgine. Premestijo ga v zapuščeno utrdbo, njegovi edini sosedje pa so Indijanci iz plemena Sujev. Čez čas premostijo jezikovne težave, medsebojne strahove in nezaupanje ter postanejo prijatelji.

Oskarji (7): najboljši film, režija (Kevin Costner), prirejen scenarij, fotografija, zvok, filmska montaža, izvirna filmska glasba.

Film je na voljo v videoteki DKino in v spletni videoteki DKino na www.tvin.si.

Rain Man (1988)

Film ceste o sebičnem poslovnežu Charlieju Babbittu (Tom Cruise), ki se po očetovi smrti veseli zapuščine, nato pa šokiran izve, da ima starejšega avtističnega brata Raymonda (Dustin Hoffman), ki je že leta v strokovni oskrbi. Ker si želi vseeno priskrbeti del premoženja, brata odpelje iz bolnišnice in se z njim poda v Kalifornijo.

Oskarji (4): najboljši film, režija (Barry Levinson), glavni igralec (Hoffman) in izvirni scenarij.

V nedeljo, 26. 2., ob 20. uri na Kino.

Platoon – vod smrti (Platoon, 1986)

Vojna drama Oliverja Stona prikazuje pehotno vojaško enoto, ki jo sestavlja 30 mladih fantov, njihov vsakodnevni boj za preživetje sredi grozljivega nasilja in norega bojevanja, odkriva boj med dobrim in zlim v skupini ter nazorno pokaže, kaj v resnici pomeni biti vojak v Vietnamu.

Oskarji (4): najboljši film, režija, filmska montaža in zvok.

V nedeljo, 26. 2., ob 13.55 na Kino.

Moja Afrika (Out of Africa, 1985)

Meryl Streep in Robert Redford v epski ljubezenski drami Sydneyja Pollacka o danski pisateljici, ki se z možem preseli v Nairobi, kjer spozna ljubezen svojega življenja. Film je posnet po resničnih dogodkih.

Oskarji (7): najboljši film, režija, prirejen scenarij, fotografija, scenografija, zvok in izvirna glasba.

V soboto, 25. 2., ob 16.25 na TV 1000.

Kramer proti Kramerju (Kramer vs. Kramer, 1979)

Čustvena drama o očetu, ki prevzame skrb za sina, potem ko ga zapusti gospodinjenja in materinstva naveličana žena. Zgodba se zaostri, ko se ta pojavi z zahtevo za skrbništvo nad dečkom.

Oskarji (5): najboljši film, režija (Robert Benton), glavni igralec (Dustin Hoffman), stranska igralka (Meryl Streep) in prirejen scenarij.

Film je na voljo v videoteki Pickbox.

Rocky (1976)

Športna drama, pod katero se je podpisal glavni igralec filma Sylvester Stallone, pripoveduje o neizobraženem, vendar dobrosrčnem pobiralcu dolgov iz Philadelphie. Ta uresniči ameriške sanje, ko dobi priložnost, da se pomeri s svetovnim boksarskim prvakom v težki kategoriji Apollom Creedom.

Oskarji (3): najboljši film, režija (John G. Avildsen) in filmska montaža.

V petek, 24. 2., ob 21. 40 in v nedeljo, 26. 2., ob 16. uri na Kino.
Film je na voljo tudi v videoteki VOYO.

Boter (The Godfather, 1972) & Boter 2 (The Godfather: Part II, 1974)

Po romanu Maria Puza posneta veličastna kriminalna saga Francisa Forda Coppole o mafijski družini Carleone, ki jo sprva vodi patriarh Vito (Marlon Brando/Robert De Niro), po njegovi smrti pa družinske posle prevzame Vitov najmlajši sin Michael (Al Pacino).

Boter │ Oskarji (3): najboljši film, glavni igralec (Brando) in prirejen scenarij.

Boter 2 Oskarji (6): najboljši film, režija, stranski igralec (De Niro), prirejen scenarij, scenografija in izvirna dramatična glasba.

Trilogijo Boter si lahko ogledate v videoteki DKino.

Patton (1970)

Film pripoveduje zgodbo o kontroverznem, čudaškem, ošabnem in fanatičnem ameriškem generalu Georgeu S. Pattonu. Ta postane med drugo svetovno vojno vodja ameriške vojske, zaradi odmevnih uspehov, ki mu jih zavidajo celo poveljniki zavezniških sil, pa pridobi nasprotnike tudi na svoji strani.

Oskarji (7): najboljši film, režija (Franklin J. Schaffner), glavni igralec (George C. Scott), izvirni scenarij, scenografija, zvok in filmska montaža.

V soboto, 25. 2., ob 2.30 in v ponedeljek, 27. 2., ob 10.50 na Kino.

Ben-Hur (1959)

Z rekordnimi 11 oskarji nagrajena epska zgodovinska drama Williama Wylerja o plemiču iz Jeruzalema (Charlton Heston), ki je v času rimljanske zasedbe tega mesta po krivi obtožbi svojega polbrata obsojen na dolgoletno suženjstvo.

Oskarji (11): najboljši film, režija, glavni igralec (Heston), stranski igralec (Hugh Griffith), barvna fotografija, barvna scenografija, barvna kostumografija, zvok, filmska montaža, posebni učinki, izvirna glasba v drami ali komediji.

Film je na voljo v videoteki DKino.

Od tod do večnosti (From Here to Eternity, 1953)

Po istoimenskem romanu Jamesa Jonesa posneta vojna drama spremlja usode posameznih prebivalcev vojaškega oporišča na Havajih nekaj dni pred japonskim napadom na Pearl Harbor.

Oskarji (8): najboljši film, režija (Fred Zinnemann), scenarij, stranska moška vloga (Frank Sinatra), stranska ženska vloga (Donna Reed), črno-bela fotografija, zvok in filmska montaža.

Film je na voljo v videoteki Pickbox.

Casablanca (1942)

Nepozabna romantična drama, ki se dogaja med drugo svetovno vojno v maroškem mestu Casablanca ter prikazuje odnos med (nekdanjima) zaljubljencema: ameriškim lastnikom tamkajšnjega bara Rickom (Humphrey Bogart) in lepo Ilso (Ingrid Bergman).

Ta želi s svojim možem, političnim beguncem Victorjem, odpotovati v ZDA, toda za to potrebuje prepustnico. Jima bo Rick, ki je z Ilso preživel romanco v Parizu, pomagal?

Oskarji (3): najboljši film, režija (Michael Curtiz) in scenarij.

V ponedeljek, 27. 2., ob 1.25 in ob 15.45 na Kino.

V vrtincu (Gone with the Wind, 1939)

Večna upodobitev priljubljenega istoimenskega romana Margaret Mitchell o razvajeni južnjaški lepotici (Vivien Leigh), ki se med ameriško državljansko vojno zaplete v burno romanco z robatim, ciničnim gospodom (Clark Gable), ta pa ji na koncu zabrusi znameniti stavek Frankly, my dear, I don't give a damn. (Po pravici povedano, draga, mi je prekleto vseeno.)

Oskarji: najboljši film, režija (Victor Fleming), glavna igralka, stranska igralka (Hattie McDaniel), scenarij, barvna fotografija, scenografija in filmska montaža.

V nedeljo, 26. 2., ob 10.15 na Kino.

88. podelitev oskarjev bo prvič povezoval komik in voditelj Jimmy Kimmel, dogodek pa si boste lahko v živo ogledali v ponedeljek, 27. 02., ob 2.30 na kanalu Pro7.


Programska mesta na televiziji Telekoma Slovenije

PROGRAM: PROGRAMSKO MESTO: OGLED NAZAJ?*
Videoteka DKino 5  
Planet TV 3 DA
Kanal A 8 DA
KINO 219 DA
HBO/HBO 3 6/206 DA
POP TV 4 DA
Videoteka Pickbox 242  
Videoteka VOYO 239  
TV 1000 218 DA
Diva 233 DA
Pro7 322 NE

*Velja za linearne programe.


Ne spreglejte