7 let

DP v biatlonu

Vozljeva in Dovžan biatlonska prvaka v super sprintu

miha dovžan dovzan | Foto Vid Ponikvar

Z državnim prvenstvom v super sprintu je padel zastor nad biatlonsko sezono 2016/17. Državna prvaka sta v odsotnosti Teje Gregorin in Klemna Bauerja postala član Miha Dovžan (ŠD Gorje) in mladinka Tais Vozelj (TSK Triglav Kranj).

Dovžan je zadel vseh 20 tarč, ravno tako drugouvrščeni mlajši član Mitja Drinovec (SK Ihan), ki je za dve leti starejšim kolegom zaostal 20,5 sekunde in prepričljivo osvojil naslov med mlajšimi člani. Tretji je bil s 54,6 sekunde zaostanka član Rok Tršan (TSK Logatec), ki je enkrat zgrešil leže in trikrat stoje (1+0+1+2). Med starejšimi mladinci je prvak postal Luka Naglič (absolutno peti), med mlajšimi mladinci pa Alex Cisar (TSK Triglav Kranj), ki je bil skupno tik za najboljšo trojico.

Vozljeva je naslov državne prvakinje osvojila tudi na račun preciznejšega streljanja (1+2+0+1) od članice Anje Eržen (TSK Bled), ki je za mlajšo kolegico zaostala 14,2 sekunde (1+2+4+1). Na tretjo stopničko je stopila mladinka Polona Klemenčič (TSK Triglav Kranj), ki je zaostala 40,5 sekunde (3+1+3+0). Med mlajšimi mladinkami je prvakinja postala Ajda Arh.