Vesna Fabjan

Sobota, 17. 11. 2018, 14.51

Vesna Fabjan in Eva Urevc v Beitostölnu do polfinala

Vesna Fabjan | Foto Urban Urbanc/Sportida

Vesna Fabjan in Eva Urevc sta se v norveškem Beitostölnu prebili do polfinala tekme Fis v smučarskem teku v sprintu v prostem slogu. Fabjanova je v svoji skupini osvojila tretje mesto, kar ji je prineslo končno sedmo mesto, Urevčeva pa je bila enajsta.

Anita Klemenčič je bila skupno 18., Alenka Čebašek 18. in Anja Mandelejc 32., Nina Klemenčič pa je v kvalifikacijah zasedla 38. mesto. Med 54. tekmovalkami je bila najhitrejša Norvežanka Maiken Caspersen Falla.

V moški konkurenci sta bila kar 102 tekača, zmagal je Norvežan Johannes Hoesflot Kläbo. Najboljši Slovenec je bil na 56. mestu Luka Prosen, Miha Šimenc je bil 60., Vili Črv 78., Miha Jan 87., Blaž Perša 88., Erik Raduha 100. in Jan Mezek 101., predzadnji.