skoki Aljaž Osterc

Sreda, 28. 12. 2016, 16.53

Včasih nas je navduševal Milan, zdaj je tukaj Aljaž Osterc

skoki | Foto Vid Ponikvar

Slovenski smučarski skakalec Aljaž Osterc je na drugi tekmi celinskega pokala v Engelbergu osvojil drugo mesto. Na torkovi prvi tekmi je bil tretji. Osterčev uspeh je danes z devetim mestom dopolnil še Miran Zupančič.

Leta 1999 rojeni Osterc je bil po prvi seriji peti, v finalu pa je s 133 metri skočil tik pod vrh. Na njegovi četrti tekmi v tej zimi so to tudi četrte stopničke (na prvih dveh je bil na alpskem pokalu tretji in prvi). Dijaka kranjske gimnazije je v finalu premagal le tretjeuvrščeni iz prve serije, Avstrijec Daniel Huber, ki je slovenskega mladeniča premagal za 4,1 točke. Tretje mesto je osvojil torkov zmagovalec z Norveške Joakim Aune, ki je v finalu izgubil eno mesto.

Nejc Dežman je končal na 13., Tine Bogataj na 17. in Tilen Bartol na 29. mestu, medtem ko je bil tokrat že v prvi seriji diskvalificiran Bor Pavlovčič.

V skupnem seštevku celinskega pokala po sedmih tekmah še naprej vodi Cene Prevc, ki je skakal samo na treh tekmah, a ima 280 točk, 15 več od drugega Huberja. V pokalu narodov ima Avstrija 115 točk prednosti pred drugouvrščeno Slovenijo.