Lillehammer, posamična preizkušnja

Domen Prevc osmešil konkurenco in ostaja v rumenem, Peter do točke

5

Cene Prevc | Foto Reuters

Slovenski smučarski skakalec Domen Prevc je v Lillehammerju prepričljivo osvojil še tretjo letošnjo zmago na tekmah svetovnega pokala. Med dobitnike točk sta se uvrstila še Jurij Tepeš in Peter Prevc.

Domen Prevc tudi po sobotni tekmi na Norveškem ostaja vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala. Odločilno prednost si je priskakal že v prvi seriji, ko je bil z dolžino 142,5 metra daleč najdaljši, kar mu je prineslo kar deset točk prednosti pred zasledovalci.

Tudi v finalu je skočil odlično, pristal je pri 141,5 metra, kar je bila ponovno najdaljša razdalja serije. Ob pristanku je imel nekaj težav z ravnotežjem, zato je prejel nekoliko slabše sodniške ocene. Kljub temu je obdržal prednost desetih točk in prepričljivo slavil tretjo zmago na tekmah svetovnega pokala.

Najbolj ga navdušuje letošnji napredek

"Gre za posebno zmago, saj sta mi uspela dva res zelo dobra skoka. Zdaj ne smemo pretiravati s popravki, mislim, da je treba popravljati le še malenkosti in upati, da se bodo dobre stvari nadaljevale. Na uspehe sem se kar navadil. Dobro bi bilo, če bi bilo tako še naprej, tudi če bo nekoliko slabše, pa bo še vedno v redu. Napredek, ki sem ga dosegel, mi daje najboljši občutek," je po tekmi povedal 17-letni zmagovalec.

Domen Prec podelitev Lillehammer | Foto: Reuters Foto: Reuters

Drugo mesto je osvojil Norvežan Daniel Andre Tande (136 in 137,5 metra), tretje pa Avstrijec Stefan Kraft (137 in 135,5 metra).

Peter Prevc povsem razglašen

Peter Prevc je bil po nastopu vidno zaskrbljen. | Foto: Sportida Peter Prevc je bil po nastopu vidno zaskrbljen. Foto: Sportida Peter Prevc še naprej ne najde pravih občutkov. Že v prvi seriji je bil skromen 23., v finalu pa se mu je skok v preveliki želji po napredovanju povsem ponesrečil. Tekmo je tako končal na 30. mestu. V skupnem seštevku svetovnega pokala je zdrsnil na 12. mestu, tako da ga pred nedeljsko tekmo v Lillehammerju čakajo tudi kvalifikacije.

Po 22. mestu prejšnjo nedeljo v Klingenthalu je dosegel svojo najslabšo uvrstitev po 7. marcu 2014, ko je bil v Trondheimu na 45. mestu, veliko večino preostalih uvrstitev v tem obdobju pa ima povsem pri vrhu.

Do točk svetovnega pokala se je prebil še Jurij Tepeš, ki je v prvi seriji skočil 121,5 metra, v drugi pa 124 metrov. Osvojil je 22. mesto. Brez točk sta ostala Nejc Dežman (108 metrov) in Anže Lanišek (105,5 metra), ki sta končala na 43. oziroma 48. mestu.

"Čestitke Domnu, opravil je dva vrhunska skoka. Trenutno je v odlični formi, tako da stvar deluje. Jurij je izboljšal nastop v finalu, Peter pa ga je 'biksal'. Prvi skok je bil pozen, drugi prezgoden, preprosto ne gre. Očitno bo potreben čas po padcu v Kuusamu in za to si prizadeva," je nastope svojih finalistov komentiral glavni trener Goran Janus.

V nedeljo bo v Lillehammerju še druga tekma na veliki skakalnici, ki se bo začela ob 15. uri.