Nedelja, 8. 1. 2017, 13.30

Adelboden, slalom, moški

Kristoffersenu slalomska zmaga v Adelbodnu, Štefan Hadalin 20.

Adelboden slalom | Foto Reuters

Zmagovalec petega slaloma sezone je Norvežan Henrik Kristoffersen. Edini slovenski finalist Štefan Hadalin je preizkušnjo v Adelbodnu v Švici končal na 20. mestu in se veselil uspeha kariere.

Henrik Kristoffersen je bil danes za konkurente neulovljiv. Najboljši je bil že v prvem teku, v drugem pa je prednost zanesljivo ubranil. Drugo mesto je zasedel Italijan Manfred Moelgg (+ 1,83), tretji pa je bil Avstrijec Marcel Hirscher (+ 2,19), ki si je stopničke zagotovil z odlično drugo vožnjo, v kateri je bil hitrejši tudi od Felixa Neureutherja, sicer tretjega po prvem teku.Nemec (+ 2,24) se je moral zadovoljiti s četrtim mestom.

"Nisem nepremagljiv, vendar sem bil danes resnično dober," je ob svoji zmagi dejal 22-letni Kristoffersen.

Hirscher prehitel Girardellija

Avstrijski as Marcel Hirscher je s stoprvimi stopničkami na večni lestvici prehitel Marca Girardellija.  | Foto: Reuters Avstrijski as Marcel Hirscher je s stoprvimi stopničkami na večni lestvici prehitel Marca Girardellija. Foto: Reuters "Klobuk dol, Henrik je smučal fantastično. V težkih pogojih sem bil dvakrat blizu odstopa, zato sem s tretjim mestom več kot zadovoljen," je po tretjem mestu dejal Hirscher, ki je v skupnem seštevku svetovnega pokala še povečal svojo prednost. Na sedemnajstih letošnjih tekmah je zbral že 893 točk, drugouvrščeni Francoz Alexis Pinturault, ki je bil danes deveti, jih ima 594, Kristoffersen na tretjem pa ima le dve točki manj.

S tretjim mestom je 27-letni petkratni zmagovalec svetovnega pokala na drugem mestu prehitel Luksemburžana Marca Girardellija, ki je do zdaj stokrat stal na zmagovalnih stopničkah, Avstrijec je danes nanje stopil stoprvič. Še vedno pa je s 155 stopničkami neulovljiv sloviti Šved Ingemar Stenmark.

Uspeh kariere za Hadalina

Slovenske barve sta zastopala dva tekmovalca, Štefan Hadalin in Žan Kranjec. Prvi se je prvič v tej sezoni prebil v finale in v tem z zaostankom štirih sekund in 64 stotink zasedel končno 20. mesto, kar je njegova najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu. Aktualni svetovni mladinski prvak iz Sočija v kombinaciji in slalomu je do zdaj je do točk v svetovnem pokalu prišel 29. decembra lani v kombinaciji v Santa Caterini, ko je bil 23., prvič pa pred nekaj manj kot letom dni s 26. mestom na slalomu v Wengnu.

Štefan Hadalin je prišel do svojega najboljšega rezultata v svetovnem pokalu. Za zdaj. | Foto: Sportida Štefan Hadalin je prišel do svojega najboljšega rezultata v svetovnem pokalu. Za zdaj. Foto: Sportida

Kranjec je bil v prvem teku prepočasen za preboj v finale in je tekmo končal brez točk na 39. mestu.

''Danes je Štefan tudi drugi tek zelo dobro smučal. Imel je noro dobre vmesne čase. Bil je drugi na vrhu in v tretji sekciji, peti v drugi. Spodaj pred ciljem je malo 'gasa' vzel stran, kar je bilo za pričakovati. On vseeno ni še top fit po tistem padcu v Zagrebu. Še čuti malo bolečine, samo danes je super dobro smučal. Drugi tek se je peljal tako kot je treba,'' je nastop Hadalina komentiral glavni trener Klemen Bergant.

''Žan gre v petek v Korejo na štiri tekme. Na dva slaloma in dva veleslaloma. Za to smo se odločili, ker so tekme tam, kjer bodo olimpijske igre, da bo videl, kakšni so tereni, da ne bo drugo leto prvič prišel na ta hrib. Če bo dobro smučal, si lahko popravi številko v slalomu. Štefan gre jutri - jutri tu še treniramo - v Wengen na kombinacijo in slalom. Bomo pa videli, kaj lahko naredimo, ker je do sobote oz. nedelje napovedan kar en meter snega,'' pa je Bergant dejal glede bližnje prihodnosti svojih varovancev.

Smučarska karavana se zdaj seli v Wengen, kjer bo v petek na sporedu kombinacijska tekma, v soboto znameniti klasični smukaški spektakel, v nedeljo pa slalom.