Thermometer Blue 0

Anamarija Lampič Anamarija Lampič

Sobota, 17. 12. 2016, 12.24

Trojno norveško tekaško zmagoslavje, Lampičeva 25.

Norvežanka Heidi Weng je zmagala na tekmi za svetovni pokal v smučarskem teku v francoskem La Clusazu. Pri moških je zmagal Norvežan Finn Hagen Krogh.

Na 10 km s skupinskim startom je ugnala rojakinji Marit Björgen in Ingvild Flugstad, ki sta na naslednjih mestih zaostali 2,1 in 2,9 sekunde. Najboljša Slovenka je bila Anamarija Lampič na 25. mestu (+1:38,6).

Druga Slovenka Alenka Čebašek je bila 49. (+3:00,7) med 59 uvrščenimi.

Dekleta so se pomerila na 10 km v prosti tehniki s skupinskim startom. Slovenki sta se držali večje skupine do petine proge, nato pa so se počasi delale vedno večje razlike. Čebaškova ritma ni držala in je končala v ozadju. Bolje se je odrezala Lampičeva, ki je na polovici proge z manj kot 50 sekundami zaostanka tekla na robu dobitnic točk.

Bolj kot se je bližala ciljna črta, višje je bila Lampičeva, na koncu pa osvojila 25. mesto. To so tretje točke Lampičeve na razdalji in prve v tej sezoni. Na samem vrhu so znova kraljevale Norvežanke. Z zmago je Wengova prehitela Oestbergovo na vrhu skupnega seštevka svetovnega pokala, Lampičeva pa je z 18 točkami zdaj najboljša Slovenka na skupno 50. mestu.

Večina slovenske reprezentance se je sicer ta konec tedna zadržala v Švici na tekmah celinskega pokala - včeraj je bila Vesna Fabjan deveta, Eva Urevc pa 22. v sprintu v drsalni tehniki, danes pa je bila Fabjanova 12. v drsalni tehniki na 10 km.

Norvežan Finn Hagen Krogh je zmagovalec tekme za svetovni pokal v smučarskem teku v francoskem La Clusazu. Na 15 km s skupinskim startom je s časom 34:09,3 slavil pred rojakom Martinom Johnsrudom Sundbyjem, ki je za njim zaostal tri desetinke sekunde, z zaostankom 3,1 sekunde pa je bil tretji Rus Aleksander Legkov.