8. 12. 2018,
13.56

5 let, 5 mesecev

Thermometer Blue Green 4,10

Ilka Štuhec Ilka Štuhec Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin St. Moritz superveleslalom svetovni pokal Fis

Sobota, 8. 12. 2018, 13.56

St. Moritz, superveleslalom (ženske)

Američanka znova suvereno, Ilka Štuhec (še) v iskanju zmagovite linije

Mikaela Shiffrin St. Moritz | Američanka Mikaela Shiffrin je bila znova najhitrejša. | Foto Getty Images

Američanka Mikaela Shiffrin je bila znova najhitrejša.

V sončnem St. Moritzu v Švici se je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra zavihtela Američanka Mikaela Shiffrin, ki je zmagala že na uvodni superveleslalomski preizkušnji te sezone v Lake Louisu. Ilka Štuhec, edina Slovenka na štartu, je s skoraj dvema sekundama zaostanka zasedla 14. mesto.

Američanka Mikaela Shiffrin je še enkrat znova potrdila svoj primat v ženski smučarski karavani. Po zmagi na uvodni superveleslalomski preizkušnji te sezone, je zmagala tudi v Švici.

Drugo mesto je osvojila domačinka Lara Gut-Behrani (+0.28), ki je prvič po poroki (z nogometašem Valonom Behramijem) in novem priimku stopila na zmagovalno oder. Tretje mesto je pripadlo najboljši superveleslalomistki lanske zime Tini Weirather iz Liechensteina (+0.42).

Shiffrinovi sta se na zmagovalnem odru pridružili drugouvrščena Lara Gut-Behrami in Tina Weirather. | Foto: Getty Images Shiffrinovi sta se na zmagovalnem odru pridružili drugouvrščena Lara Gut-Behrami in Tina Weirather. Foto: Getty Images

Edina slovenska smučarka na štartu, povratnica po poškodbi Ilka Štuhec, je za Shiffrinovo zaostala 1.95 sekunde in na koncu osvojila 14. mesto.

Štuhčeva, ki se je na progo podala kot trinajsta (štartala je takoj za Shiffrinovo), je bila v zgornjem delu proge še konkurenčna Američanki, a se je v nadaljevanju v njeno vožnjo prikradlo nekaj napak in negotovosti. Zaostanek, nekaj manj kot dve sekundi, jo je v cilju postavil na osmo mesto, na koncu pa je pristala na 14.

Ilka Štuhec je na drugi superveleslalomski preizkušnji te sezone osvojila 14. mesto. Na vseh štirih tekmah nove sezone se je uvrstil v prvo petnajsterico. | Foto: Getty Images Ilka Štuhec je na drugi superveleslalomski preizkušnji te sezone osvojila 14. mesto. Na vseh štirih tekmah nove sezone se je uvrstil v prvo petnajsterico. Foto: Getty Images

To je še četrta uvrstitev Mariborčanke v prvo petnajsterico po vrnitvi v smučarsko karavano. Na smukih v Lake Louisu je bila šesta in 14., v superveleslalomu pa je zasedla 10. mesto.

Na progi polni pasti, grbin in prelomnic smo videli kar nekaj odstopov. Predčasno je s svojim nastopom končala tudi Avstrijka Anna Veith, olimpijska podprvakinja v tej disciplini.