Tilen Debelak Martin Čater Štefan Hadalin Klemen Kosi St. Moritz St. Moritz 2017

Ponedeljek, 13. 2. 2017, 13.06

Svetovno prvenstvo, St. Moritz, alpska kombinacija (moški)

Švicarski skok s tridesetega na prvo mesto

1

Švicar Luca Aerni je v St. Moritzu postal novi svetovni prvak v kombinaciji. Martin Čater, ki je bil po smuku odličen tretji, je na koncu pristal na 13. mestu.

Martin Čater:  po smuku tretji, v slalomu pa je pokvaril uvrstitev. | Foto: Sportida Martin Čater: po smuku tretji, v slalomu pa je pokvaril uvrstitev. Foto: Sportida

Švicarska reprezentanca se po zmagoslavju v ženski konkurenci veseli še moške zmage v alpski kombinaciji na svetovnem prvenstvu. Junak dneva je postal Lucca Aerni, ki je bil 30. po smukaškem delu, a se je s slalomskim napadom zavihtel na sam vrh.

V cilju je Švicar, ki v svetovnem pokalu še ni bil boljši kot peti, za pičlo stotinko sekunde prehitel Marcela Hirscherja, ki tako nadaljuje avstrijsko osvajanje kolajn na tem svetovnem prvenstvu, bron pa si je priboril Mauro Caviezel.

Smukaška eksplozija Martina Čatra

Za slovensko vznemirjenje je na tekmi, na kateri se je vrstni red dodobra premešal, poskrbel 24-letni Celjan Martin Čater, ki je bil po smukaškem delu odličen tretji, a je nato po slalomskem nastopu zdrsnil na trinajsto mesto. S tem je prišel do svoje najboljše uvrstitve na svetovnih prvenstvih, pohvali pa se lahko tudi s številnimi uglednimi smukaškimi skalpi (Kjetil Jansrud, Dominik Paris, Matthias Mayer …). Ob tem dosežku še toliko bolj čudi njegova nedavna poteza, ko je po uradnih treningih smuka trenerju sporočil, da se ne čuti dovolj pripravljenega za nastop na specialnem smuku.

Luca Aerni je Švici priboril drugo zlato kolajno na SP 2017. | Foto: Getty Images Luca Aerni je Švici priboril drugo zlato kolajno na SP 2017. Foto: Getty Images

''S smukom sem res zelo zadovoljen, saj mi uspela zelo dobra vožnja. Na slalom sem se dobro pripravil, trema na štartu pa je bila ravno pravšnja. Mislim, da sem tudi slalom, glede na te pogoje, dobro odpeljal, žal pa to ni zadoščalo za kak vrhunski rezultat. Na teh kombinacijah se dostikrat zgodi, da odloča slalom. Na smuku so bili pogoji fenomenalni, od prvega do zadnjega. Na slalomu pa je bila na žalost zaradi pozne ure in močnega sonca proga že zelo načeta," je po nastopu dejal Čater.

Klemen Kosi je kot drugi najboljši Slovenec tekmo končal na 22. mestu, Štefan Hadalin je bil 28., medtem ko je Tilen Debelak odstopil.

St. Moritz, svetovno prvenstvo: alpska kombinacija

1. Luca Aerni (Švi)               2:26,33        (1:41,86+44,47)
2. Marcel Hirscher (Avt)          2:26,34 +0,01  (1:41,55+44,79)
 3. Mauro Caviezel (Švi)           2:26,39 +0,06  (1:40,30+46,09)
 4. Dominik Paris (Ita)            2:26,73 +0,40  (1:39,94+46,79)
  . Alexander Aamodt Kilde (Nor)   2:26,73 +0,40  (1:40,63+46,10)
 6. Justim Murisier (Švi)          2:26,82 +0,49  (1:40,43+46,39)
 7. Carlo Janka (Švi)              2:27,01 +0,68  (1:39,93+47,08)
 8. Vincent Kriechmayr (Avt)       2:27,08 +0,75  (1:40,12+46,96)
 9. Adrien Theaux (Fra)            2:27,10 +0,77  (1:39,37+47,73)