Sobota, 21. 1. 2017, 11.18

Smučarski skoki, Tokio, ženske

Dvojna japonska zmaga, Ema Klinec šesta

Juki Ito | Foto Reuters

Japonka Yuki Ito je zmagovalka tekme smučark skakalk za svetovni pokal v domačem Zau. S skokoma, dolgima 100 metrov in 94,5 metra je za osem desetink točke prehitela rojakinjo Saro Takanashi, ki je bila v prvem skoku pol metra krajša in je zaradi tega spet ostala brez jubilejne 50. zmage. Tretja je bila Norvežanka Maren Lundby.

Lundbyjeva je v prvem skoku pristala pri 100 metrih, v drugem pa z 92 metri ni dosegla daljav japonskih tekmic in z drugega zdrsnila na tretje mesto.

Točke je osvojilo tudi vseh šest slovenskih skakalk. Ema Klinec je bila s skokoma, dolgima 94,5 in 95,5 metra, šesta, Maja Vtič pa je 86 metra dolgemu skoku iz prve serije v drugo dodala skok, dolg 94 metrov, in s 14. napredovala na deseto mesto. Špela Rogelj, po prvi seriji deseta, je pristala pri 88 metrih in 90,5 metra ter bila na koncu 12.

Skupaj so se zvrstile Eva Logar, Nika Križnar in Urša Bogataj, ki so osvojile 19., 20. in 21. mesto.

Na vrhu ostaja Takanašijeva

V svetovnem pokalu še vedno vodi Takanašijeva, najboljša Slovenka pa je Ema Klinec na šestem mestu.

Skakalke so z današnjo tekmo končale azijsko turnejo in se vračajo v Evropo, svetovni pokal pa bodo prihodnji konec tedna nadaljevale v Romuniji.