Tim-Kevin Ravnjak Tit Štante svetovno prvenstvo

Petek, 10. 3. 2017, 16.23

Svetovno prvenstvo, Sierra Nevada – snežni žleb

Slovenski tekmovalci se v snežnem žlebu niso znašli

Tim-Kevin Ravnjak | Foto Getty Images

Slovenija na svetovnem prvenstvu v Sierri Nevadi ne bo imela tekmovalca v finalu snežnega žleba. Timu-Kevinu Ravnjaku, ki je na zadnjem prvenstvu osvojil bron, se je nastop povsem ponesrečil.

Tim-Kevin Ravnjak je bil glavni slovenski adut za preboj v finale snežnega žleba. Letos sicer z rezultati ni navduševal, a je že pred dvema letoma v Kreischbergu dokazal, da se lahko bori z najboljšimi, ko je osvojil bronasto medaljo. Finalist je bil tudi na olimpijskih igrah v Sočiju.

Dvakratni mladinski svetovni prvak letos dosežka ne bo ponovil, saj je izpadel v kvalifikacijah, kjer sta se mu obe vožnji ponesrečili in je končal na skromnem 31. mestu.

Najbolje se je odrezal mladi Tit Štante, ki je z oceno 45 točk osvojil 19. mesto. Pol točke manj so sodniki prisodili Filipu Kavčiču, ki je končal na 21. mestu.

Tit Štante je osvojil 19. mesto. | Foto: Getty Images Tit Štante je osvojil 19. mesto. Foto: Getty Images

V ženski konkurenci sta Kaja Vernik in Eva Kralj osvojili 27. in 28. mesto.

Najboljša dekleta in fantje se bodo za medalje v snežnem žlebu pomerili v soboto zvečer. V kvalifikacijah je bil najboljši branilec naslova Avstralec Scotty James pred svetovnim podprvakom Kitajcem Yiweijem Zhangom, tretji pa je bil bronasti z olimpijskih iger v Sočiju, Japonec Taku Hiraoka.